Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: vara jagunemine keeruliste peremudelite korral

kats
Külaline
Postitatud 08.02.2007 kell 18:45
Kõikvõimalike hüpoteekide, laenude, ühisvarade, endiselt kehtiva abikaasa ja poolõded-vendade rägastikus sooviks selgust, millega meil perekonnapea lahkumise korral tegemist teha tuleb. Müüsin oma kinnisvara mille eest saadud summa hiljem meespoolele "laenasin", st kandsin tema pangakontole. See oli ligikaudu 1/2 meie soetatava kinnivara maksumusest. Kuna meespoolel oli olemasoleval, pisut suurejoonelisemal elamisel pangalaen, tasus ta antud rahaga selle laenu, et ametlik abikaasa, kellele maja omavahelisel kokkuleppel jäi, ei peaks tuleviku ees hirmu tundma. Minupoolne tingimus oli see, et tuleb ka varajaotusleping antud majde osas, ametlikule oma, meile oma ja pangalaen. Paraku sattusime kummalise noteri otsa, kes vaatamata 3 eelnevale kokkusaamisele teatas just lepingu sõlmimise hetkel, et ta kogemata avastas, et mehel veel igasugust vara, mis ka ära tuleb jagada. Ajasid siis kinniste uste taga ametlikuga pisut juttu ja pisaraisse uppuv abikaasa lahkus ruumist surmahirmul...(vara pooleks jagamisega ei olnud ametlik nõus, sest siis oleks maja ja muu nänn müüki läinud ) Meespool ja ametlik paraku juriidikaga läbi ei saa ja väldivad kõike seonduvat (lahutusega juba mitmendal katsel, aga pole kindel, et seekordki õnnestub. omavahel kõik selge, aga...) Kuna asi oli tõesti kiire ja kõik osapooled kokku aetud, ostsime hoonestatud kinnistu niigi 1/ 2 mõttelisest osast (millest ülejäänud kuulub meespoole pojale) kumbki omakorda poole, meespoole osa siis jätkuvalt ühisvarana(minu ja meespoole ühine laen ja ühishüpoteek). Loomulikult lubadusega, et poolsugulastega tegemist teha ei tule. Täna siis selgus, et meespoole tütar tahab soetada kinnisvara ja seetõttu peame oma maja laskma uuesti hinnata. Panga nõudmisel. Pangast uurides peeti seda nõuet kaunis kummaliseks(pigem seosetuks). Ühesõnaga sain täna aru, et rahuldavad suhted sellistes perekondades kestavd täpselt niikaua, kui keegi endale mingi õiguse pähe võtab. Kuna hetkel lapsega kodune, siis notari nõustamist vist välja ei vea. Oskab keegi öelda, millised meie tulevikuväljavaated? Kas nende 1/4 osadega saab üks osapool midagi ette võtta kuni laen maksmata? Kas meespoolele "laenatud" raha peaks kuidagi fikseerima? Kas kehtivad ainult notariaalsed lepingud? kuigi laen läheb meespoole kontolt osalen majandamises kaunis võrdsetel alustel. Tahaks, et minu panus jääks siiski meie lapse käsutada.
Postitatud 20.02.2007 kell 09:18
Vastavalt võlaõigusseaduse § 396 lg 2 võib isik, kes võlgneb rahasumma või asendatava asja muul õiguslikul alusel, võlausaldajaga kokku leppida, et rahasumma või asi võlgnetakse laenuna.
Laenulepingu vormi seadus ette ei kirjuta, aga soovitav on seda teha kirjalikus või notariaalses vormis.
Hüpoteegiga koormatud kinnisasja omanikul on asjaõigusseaduse § 333 kohaselt õigus koormatud kinnisasja vallata, kasutada ja käsutada, kui ta sellega ei vähenda koormatud kinnisasja väärtust ega kahjusta hüpoteegipidaja õigusi muul viisil, välja arvatud juhul, kui see toimub korrapärase majandamise tulemusena.
Seda saab taha ka 1/4 osa omanik.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (3)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!