Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: grupisuhted

mia
Külaline
Postitatud 26.11.2016 kell 22:30
Läksin kursustele. Muidu on kõik tore, aga meie grupis on üks inimene, kes peaaegu igast teemast oskab teha enda teema. Ja asi käibki niimoodi, et näiteks võtame läbi mingit teemat, ütleme, et ärikirja näidist. Inimene sõidab süüdimatult sisse oma ärikirjaga, mille ta pidi kellelegi saatma ja siis pool tundi lähebki selle kirja üle arutamisele. Seejärel tuleb järgmine tund, kus kirjeldatakse suhtlussituatsioone. Loomulikult on tollel tüübil kõik situatsioonid tema elus juhtunud, jälle keerleb tund tema eraelu ümber. Täiesti uskumatu inimene.

Ma mõtlen, kas mul on kuidagi võimalik talle teda solvamata mõista anda, et see on häiriv. Ma ei ole maksnud selle eest, et lektori asemel teda kuulata. Inimene on oma väitel väga ebakindel, ebakindlale inimesele ei saa ju lajatada, et see avameelsus on tüütu ja võib tegelikult ka talle endale kahjulik olla, kui temast nii palju teatakse. Tema puhul on ka tõsi, et tema saatus ei ole olnud kerge ja selle tõttu on väga raske paluda tal tagasi tõmmata, sest ta räägib rasketest, emotsionaalselt valusatest asjadest, mille peale on keeruline tagasi tõmbamise palvega esineda.

Tundub, et ta on leidnud kursuse grupis omamoodi nn tugigrupi enda meelest. Et ta näeb, et tal lastakse valu endast välja rääkida, ahhetatakse kaasa ja toetatakse hea sõnaga. Tegin ka ise selle vea, et alguses paari lahke sõnaga õhutasin tema rääkimist takka. Aga see ei ole õpingute eesmärk siiski, olla tugigrupiks ja lasta tal oma valuga teisi lämmatada.
Annika Vau
Psühholoog
Postitatud 28.11.2016 kell 15:16
Olete häiritud sellest, et kursusel räägib üks osaleja liigselt oma elust. Otsite sellist viisi, kuidas ilma solvamata anda talle mõista, et kui ta räägib loengu ajal palju oma elust, siis jääb teil lektori kuulamiseks liiga vähe aega.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et te soovite ennast kehtestada. Enesekehtestamise kohta saab täpsemalt lugeda järgmiselt lingilt: http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/kkk/ (alajaotus: Enesekehtestamine).
Teie sõnum võiks sisaldada kolme osa:
1. Häiriva olukorra kirjeldus faktipõhiselt ja hinnanguvabalt.
2. Häiriva olukorra tekitatud konkreetne ja mõõdetav mõju.
3. Häiriva olukorra tekitatud tunded.

Näiteks: Kui sa räägid loengu aja tihti oma kogemustest seoses lektori jutuga, siis mul on tunne, et ma ei saa kursuselt vajalikke teadmisi ja see häirib mind.

Teine võimalus oma vajaduste eest seista on rääkida lektoriga, et ta hoiaks gruppi „ohjes“ ega laseks ühelgi grupiliikmel liigselt domineerida. Üks lektori ülesannetest võiks olla tasakaalu tagamine esitatavate küsimuste, seonduvate lugude ning loengumaterjali vahel.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!