Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: Ma ei saa enam endaga hakkama: hirm ja paanika

Mari
Külaline
Postitatud 10.10.2014 kell 12:20
Tere,
Mul on pidev hirm oma laste tervise pärast. Lapsed on väiksed ja jäävad tihti haigeks. Olen kogenud jubedust ühe lapsega aga õnneks on praegu kõik korras. Hirm on see,mis ei lase öösel magada ja päeval muust mōelda. Ja kui jäävadki haigeks, tekib mul paanika ja depressioon. Suhted kaaslasega muutuvad pingeliseks ja tema ei jõua enam minu hullust taluda. Ma olen läbi. Ei suuda oma pead selgeks saada.
Kaaslane palus et pöörduksin psühholoogi poole, aga ma ei tea kelle juurde. Kas rakveres on tasuta abi vōimalik saada? Või mida ma tegema peaksin?
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 10.10.2014 kell 12:58
Tajute pidevat hirmu oma laste tervise pärast. Küsite tasuta abi kohta Rakveres.

Tasuta saab abi uutest Rajaleidja keskusest. Rajaleidja keskus teeb küll palju koostööd lasteaedade ja koolidega, kuid sealsed spetsialistid tegelevad ka väikelaste ja nende vanematega. Sealne psühholoog saaks teid kindlasti ära kuulata ja saaksite koos nõu pidada, kuidas edasi tegutseda, et rahu taas hinge tuleks ja mure kaoks.

Lisan siinkohal Rakvere Rajaleidja keskuse psühholoogi kontakti:
Maarika Kongi, tel 5885 3622

Psühhiaatrid on üldjuhul samuti tasuta (võib olla on väike visiiditasu). Peaksite arvestame ca kuu pikkuse ooteajaga. Kindlasti leiate internetist Rakveres praktiseerivad psühhiaatrikeskused: dr. Mari Viik, dr. Tiiu Tandre.

Kõige kiirem, esialgne lahendus oleks tõenäoliselt külastada perearsti ja rääkida oma seisundist. Perearstid saavad vajadusel määrata teie toetuseks ka ravimeid.

Võtan ka ise vastu Rakveres, kuid paraku on minu vastuvõtt tasuline.

Kindlasti broneerige endale aeg Rajaleidja psühholoogi juures ja perearsti juures juba täna.

Soovin jaksu ja rahulikku meelt!
Kas see vastus oli abistav?
gerli
Külaline
Postitatud 30.10.2014 kell 18:34
Kas tuleks kindlasti käja pere arstil enne kui psüholoogi poole pöörduda
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 30.10.2014 kell 20:11
See ei ole ilmtingimata vajalik. Psühhiaatri vastuvõtule registreerumiseks või Rajaleidja psühholoogiga konsulteerimiseks ei ole saatekiri vajalik.
Lihtsalt tavaliselt on perearst juba tuttav ja teab ka natuke teie pere lugu.
Kas see vastus oli abistav?
Gerli
Külaline
Postitatud 31.10.2014 kell 08:31
Lihtsalt mul on põhimõtteliselt sama hirm . Näed kuidas see mõjutab ka mul last . Ning ajan vaikselt oma elukaaslast hulluks oma pannikate ja hirmudega . Ühesõnaga on asi rohkem minus . Ei maga korralikult öösiti , ei puhka end välja ma pidevalt närviline , hästi kergesti ärritun iga asjapeale . Vahest pingutan asjadega üle mis ei ole väärt sedagi . Lihtsalt tunnen et ma ei jõua enam ., ja ka mõtlesin et pean abi saama ennem kui ma tõesti kokku varisen .
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 01.11.2014 kell 10:01
Hirmuga elamine on kurnav. Pidev võitle või põgene seisund, mis ei vaheldu loomuliku rahunemisega loob tasakaalutuse, millega inimene ei suuda ise enam hästi toime tulla. Sellisel juhul oleme avatud igale väiksemalegi negatiivsele sõnumile, kuid ilusate ja heade asjade suhtes on meie meeled suletud. Selline olukord mõjutab negatiivselt inimese füüsilist tervist, eriti aga suhteid. Kuigi mõnikord tahaksime, et meie lähedased meid mingil kombel aitaksid, on iga täiskasvanud inimene ikkagi eelkõige ise vastutav oma tunnete, mõtete ja olukordade eest. Teie poolt kirjeldatu võib viidata teatud tüüpi ärevushäirele, millele on üldjuhul ravi olemas. Pöörduge kindlasti oma perearsti poole või psühhiaatri poole. Viimasel ajal on olnud meediast kuulda, et uuest aastast saavad perearstid patsiente suunata ka kliiniliste psühholoogide vastuvõtule. Hetkel on tasuta psühholoogi vastuvõtt võimalik vaid psühhiaatri kaudu.
Kõike head!
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!