Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: Mure rasedusega

Liisu
Külaline
Postitatud 09.09.2014 kell 16:22
Olen 28 aastan, kodus on 4 aastane poiss kes täitsa vinksvonks, kaasaga aga lasesoov nii suur et üritanud aga kahjuks tulutult, seda selles mõttes et 2-3 aastaga onmul olnud 2 katkemis ja 2 peetumis. Minu suureks suureks üllatuseks avastasin et olen rase, nüüd aga selline hirm et jälle läheb midagi pahasti, elukaaslane isegi ei räägi sel teema, tundub et ta nagu tõrjub seda mõtet kuid sisimas tean et ta tahab ju ka teist last aga vb ta lihtsalt ei julge loota. tean et rasedus alles nii alguses, alati kui tualetis käin siis vaatan et ega pole jälle veritsust, sain isegi homseks arsti aja aga nüüd juba mötlen et vb liiga vara, et kui peaks jälle pahasti minema et mis ma ikka arstile lähen ...
äkki oskate nõu anda kuidas selle kõigega toime tulla????
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 11.09.2014 kell 14:36
Olete elevil, ent väga mures oma just alanud ootamatu, ent ammuoodatud raseduse üle. Taaskord kardate kaotada last, samuti muretsete elukaaslase pärast, kes ei soovi raseduse teemal üldse teiega rääkida.

Iga inimene reageerib kaotustele, leinale erinevalt. Toimetulek sellega võtab aega, läbida tuleb leina erinevad etapid. Inimlik, ent mittetoimiv viis on murest mitte rääkida, tunded alla suruda. Võimalik, et just nii käitub ka teie mees, ning praegusel hetkel kaitseb ta end võimaliku taaskordse kurbuse/kaotuse puhuks juba ette vaikusemüüriga.

Saan aru, et teie soov ja vajadus on oma partneriga rasedusest rääkida. Võite mõelda, kuidas olete oma muret partneriga jaganud. Kuidas rääkida nii, et teine ei tunneks, et teda süüdistatakse või rünnatakse? Abiks keeruliste vestluste läbiviimisel on aus ja avatud, kuid hinnagutevaba suhtlemisviis.
Aus ja avatud suhtlemine võib anda teile vastuseid. Tuleks püüda leida sobiv rahulik hetk ning anda mõista, et soovitakse rääkida enda jaoks olulisel teemal. Rääkige sellest, mis on teid praegusel juhul kurvastanud ja muretsema pannud ja ka sellest, milliseid tundeid tunnete oma partneri suhtes ning mida ootate ja vajate. Soovitav on hoiduda süüdistustest, pigem väljendada oma tundeid ja vajadusi. Püüdke üksteist hoolega kuulata. Selleks leppige kohe alguses kokku, et räägite kordamööda- algul räägib üks ja teine sõnastab kuuldu ümber, sinna midagi lisamata ega end kaitsma asumata. Kui üks osapool tunneb, et teda on mõistetud, annab sõna teisele ja protsess kordub. Seda niikaua, kuni olete teema lahti rääkinud.

Teie olukorras julgustan teid koheselt ühendust võtma raseduskriisi nõustajaga (raseduskriis on olukord, kus väheneb naise, mehe /.../ toimetulek füsioloogiliste, sotsiaalsete ja psühholoogiliste muutustega /.../ lapseootuse, lapse sünni ning emaduse ja lapsevanemaks kasvamisega). Eestis on spetsiaalselt välja koolitatud raseduskriisi nõustajad. Infot leiate näiteks SA Väärtustades Elu kodulehelt, vaadake: http://www.rasedus.ee/noustamine/raseduskriisi_noustamine , lisaks vaadake Perekool.ee lehelt: http://www.perekool.ee/artiklid/raseduskriisi-noustamine/, seal on infot Eesti eri osades saadavast abist raseduskriisi puhul.
Perearsti või günekoloogi saatekirjaga on võimalik saada tasuta teraapiat.

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!