Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: Pikaajaline söömishäire

Nõutu
Külaline
Postitatud 25.03.2014 kell 15:19
Tere
Mul on pikka aega olnud söömishäired.anoreksia,buliimia,ülesöömised.söömishäired on olnud u 7a.
Tahab end kokku võtta ja lòpetada organismi lõhkumine.
Kuidas oleks õigem viis ,pikka aega vähe toitu söönul ,normaalse toitumiskavaga alustada.tahan süüa hommikul,lõunal,õhtul,ilma,et kardaksin,et lähen paksuks.
Kardan täiskõhutunnet.
Mainin ka ära,et olen aastaid kasutanud kõhulahtisteid.ei teagi kas mu seedimine enam töötab?
Kas on üldse pikaajalise toitumishäiretega inimesel võimalik normaalselt ?
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 26.03.2014 kell 15:13
Seitse pikka aastat olete olnud erinevate söömishäirete küüsis, täna tunnete, et soovite midagi ette võtta. Võimalik, et siia foorumisse kirjutamine nõudis teilt suurt julgust ja eneseületust, - igatahes on see äärmiselt oluline, et küsite abi!
Soovite nõuandeid, kuidas alustada normaalset toitumist ilma, et peaksite hirmu tundma paksuks minemise ees, samas pelgate isegi täiskõhutunnet. Küsite, kas nii pikaajalisel toitumishäirega inimesel on võimalik haigusest taastuda? Dr. Mari Järvelaid leiab, et on raske öelda, kui suur osa anorektikutest ja buliimikutest paraneb. Raske sellepärast, et pole olemas ühiseid kriteeriume tervistumise hindamiseks. Kui lugeda tervistumiseks kaalu ja kehalise tervise taastumist, on näitajad kõrgemad. Õigem oleks lähtuda vaimsest tervisest, kuid selle seisundi hindamine on raske, kui mitte öelda võimatu.
Eelpoolkirjutatust lähtuvalt on äärmiselt oluline, et otsiksite tervise taastamiseks abi oma ala spetsialistidelt. Üksi, omaette, on peale nii pikaajaliselt vältanud toitumishäireid raske, kui mitte võimatu hakkama saada. Palun leidke lisaks siiakirjutamise julgusele endas veelgi suurem julgus- ja pöörduge alustuseks kas oma perearsti või psühhiaatri poole, kellelt saaksite suunamise näiteks Tartu Psühhiaatriakliiniku Söömishäirete osakonda (Raja 31).
Alates 2005. aasta aprillist töötab sealses psühhiaatriaosakonnas ainus spetsialiseeritud ravimeeskonnaga söömishäirete keskus Eestis. Patsiente võetakse vastu kõikidest linnadest ja maakondadest.
Olenevalt haiguse raskusest toimub ravi kolmes etapis- haiglas, päevakeskuses ja ambulatoorselt. Söömishäirete keskuses ravime patsiente, kellel on diagnoositud anoreksia, buliimia või liigsöömishäire. Suunamine toimub psühhiaatrite, perearstide kaudu.
Söömishäirete keskuses on 6 kohta. (1-, 2- ja 3-kohaline palat). Ravi toimub reeglina 3- nädalaste tsüklitena. Nädalavahetustel on võimalik kokkuleppel personaliga kodu külastada.
Õed viivad läbi toitumisalast nõustamist nii haiglas kui ambulatoorselt.
Ambulatoorses etapis toimub esialgse meditsiinilise hinnangu andmine, farmakoteraapia, toitumisalane nõustamine ja psühhoteraapia. See on mõeldud mõõduka raskusega patsientidele, kelle haiguse kestvus ei ole pikk.
Päevakeskuse etapis tegeldakse patsientidega 3-nädalase raviprogrammi raames. Selle käigus toimub meditsiiniline hindamine ja ravi, söömistreeningud, grupiteraapia, individuaalne psühhoteraapia, toitumisalane nõustamine, perede nõustamine, füsioteraapia. Päevakeskuse etapis ravitakse patsiente, kes ei ole iseseisvalt võimelised toitumist reguleerima ja kelle häire on kestnud kauem ning kehaline seisund raskem.
Statsionaarses ravis tegeldakse kehaliste ja psüühilise seisundi stabiliseerimisega, pideva monitoorimise ja toitumise jälgimisega. Mõeldud raskema kehalise seisundi ja vähese motivatsiooniga patsientidele.
Registreeruda saab klienditeeninduse telefonil.
Ambulatoorselt võtavad söömishäiretega patsiente vastu dr Anu Järv, dr Taavi Hallik.
Lauatelefon 731 8785, e-mail Anu dot Jarv at kliinikum dot ee, Anu Järve mobiil 5331 8785.

Tallinnas saate abi SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikus (Paldiski mnt 52), söömishäiretega tegelevad psühhiaatrid Ülle Võhma ja Kaia Tänna.
Polikliiniku registratuur 617 2644/ 617 2623

Alustage enda aitamisega juba täna!

2 lugejat arvavad, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!