Viimased kaks nödalat on laps päevas mitumitu korda sööki välja ajanud. Varem sellist asja polnud, ka beebina väga vähe. Alguses arvasin et vb mingi toit ei sobi (kuigi menüüs midagi muutnud ei ole, ja tavatoidul peal ammu juba ju). Kui nädal oli juba niimoodi välja ajanud toitu, siis käisime ja lasime vereproovi teha, see oli korras..paar päeva oli ka sellsit väikest oksendamist vähem..paar korda vb päevas, supilusika täis tagasiheidet. Täna oli aga jällegi rohkem, 5-6 korda vast. Mingil hetkel siis iga natuke asja tagant laseb välja, ennast teda see üldse ei häiri, ja tegutseb kohe edasi...ja tundub et ta kõike ei lasegi välja, aga üles ajab ikka, ja neelab tagasi. Ma ei oska enam seisukohta võtta millest see võib olla ja kui normaalne see ikkagi on, varem ju polnud sellist asja..vb ainult suuure rahmeldamise peale pärast sööki ajas midagi välja.
Olete mures lapse toidutagasiheite pärast. Toidutagasiheidet peetakse lapse esimese poole eluaasta jooksul normaalseks, see on üsna tavaline probleem imikutel. Tagasiheide toimub, kuna lapse see lihas, mis peaks toidutagasiheidet takistama, on veel nõrk, aga kuna laps imedes ahmib paratamatult ka õhku sisse, siis selline refleksiivne reaktsioon tekib. Lapse kasvades ja arenedes mao ja söögitoru vaheline lihas tugevneb ja toit ei saa siis endm sel moel üles kerkida.
Kui laps on rõõmus, võtab kenasti kaalus juurde ja muud muutust te ei näe, siis ilmselt pole põhjust muretsemiseks, pealegi kui ka käisite juba perearstil ja tema ei näinud probleemi. Pärast sööki võiks imikut hoida mõnda aega õla najal püstiasendis, ja ka söötmise vahel, et ta saaks õhu vahepeal välja lasta. Lapse pea alla tema voodikeses võib panna ka tillukese padja, et ta pea oleks veidike kõrgemal.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.