Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: laps ei taha kanda riideid

murelik ema M.
Külaline
Postitatud 05.08.2013 kell 14:44
Minu 8-aastane laps keeldub riideid kandmast. Kevadel algas see sellega, et pikkade pükste alla ei pannud trussikuid, samuti segasid teda sokid. Nüüd suvel on asi läinud hullemaks. 1.50 pikk laps kannab XXL T-särki, mida ei tohi ema pesta, sest pesus läheb see taas "halvaks". TRussikud ei sobi (olen ostnud meeste bokserid, mis läheksid isegi isale jalga). Inimeste vahel käies (nt kaupluses, tänaval) on poiss nõus kandma lühikesi pükse, millele lõikasin kääridega 5 sälku kummile sisse, et "ei piinaks", ehkki püksid on 2 numbrit suuremad. Eile aga juhtus selline lugu. Käisime perega Hesburgeris, ja poiss tõmbas istumise ajaks püksid maha, sest pükstega on paha istuda. Rääkimine, et nii ei sobi, veenmine, et proovime-paneme-jne ei aita. Vähe sellest, et ise olen tänu sellele nagu närvipundar, on ka laps agressiivne, kuri, vihane... Kes saaks mind aidata? Kelle poole peaksin pöörduma? Mida üldse tegema? Aidake.
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 07.08.2013 kell 09:14
Laste erinevatel käitumistel võivad olla paljud erinevad põhjused, probleem ei pruugi olla psühhiaatriline, kuid soovitan siiski teil kindlasti spetsialistiga konsulteerida. Palun pöörduge lapsepsühhiaatri vastuvõtule. Psühhiaater annab soovitused edaspidiseks.
Iseend peate püüdma samuti aidata, sest närviline ema ja närviline laps - see ei ole tore kooslus. Kõikide emotsionaalselt keerukate olukordade lahendamise eest vastutab täiskasvanu. Lapsel on rahunemiseks vaja tajuda enda kõrval rahulikku ema, lapse enda tunneteregulatsioon on veel nõrgukene.
Rahuneda aitab ikka toetumine millelegi: iseendale, lähisuhtepartnerile, sõpradele. Kui ema olulised vajadused on katmata, saavad ikka kannatada ka lapsed. Ehk peaksite teiegi enda käest küsima, kuidas olete hoolitsenud iseenda eest: mis seisus on paarisuhe, kas olete rahul tööga, kas teil on oma aeg, hobid, tegevused, mis pakuvad rõõmu ja rahuldust? Kui teie "tass on täis", saate olla rahulikum ja mõistvam lapse osas. Veenmine on ebatõhus viis kellegi käitumise muutmiseks, vaja on aru saada põhjustest, mis mõjutab käituma ühel või teisel moel. Usun küll, et psühhiaatri vastuvõtul käimine aitab lapse käitumise osas selgust saada.

Postitus muudetud Meelike Saarna poolt.

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

2 lugejat arvavad, et see vastus ei olnud abistav.

Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!