Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: Lasteaialapse päevarežiim

vanaema
Külaline
Postitatud 25.11.2012 kell 14:58
Minu 3,5a pojapoeg on nüüdseks lasteaias käinud 2 kuud. Laps läheb väga hilja magama 23-24 vahel, öösiti on rahutu ja nutab. Saan aru, et see on seotud sellega, et laps ei puhka ennast välja, erksad õhtusündmused. Öösiti vahetab oma voodis magamise vanemate voodisse pugedes või siis jääb juba õhtul vanemate voodis magama. Hommikuti on viril ja nutab, et ei taha lasteaeda minna.

Enne lasteaeda minekut polnud lapsel päevarežiimi. Ärkas, sõi ja läks magama väga hilisel ajal. Vanemad käisid tihti koos lapsega nädalavahetustel õhtuti külas ja argipäeviti suures marketis toitu ostmas (seda tehakse ka praegu). Lapse varem magama panek ei ole kandnud vilja.

Kuna laps on tihti öösiti rahutu ja nutab, siis see häirib ka kõikide teiste öist und.
Kuidas harjutada sellist last režiimiga?
Auli Kõnnussaar
Psühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 27.11.2012 kell 22:49
Olete mures, kuna teie arvates ei loo vanemad lapsele sobilikku päevarežiimi. Te näete, et lapselaps on viril ja unine ning ei saa öösel magada nii pikalt kui vaja võiks olla. Jääb mulje, et teil on oma pojaga erinevad arusaamad sellest, mis on lapsele hea. Te ei pea õigeks hiliseid liikumisi koos lapsega, kuid noored otsustavad seda jätkuvalt teha. Üldiselt on muidugi oluline, et väike laps saaks öösel magada kindlasti üle 10 tunni. Saan aru, et elate oma poja perega koos ning lisaks lapse vajaduste pärast muretsemisele on ka teie isiklik uni häiritud lapse nutmiste tõttu.
Soovite nõu, kuidas last režiimiga harjutada. Selleks, et lapse päevakava muuta, peavad seda vajalikuks pidama kindlasti kõigepealt lapse vanemad. Kirjast ei ole täpselt aru saada, kas teie poeg oma naisega soovib samuti muuta lapse päevakava või mitte. Kui teie poeg on mures ja otsib lahendust, kuidas aidata lapsel rahulikumalt magada, siis võib soovitada tal pöörduda näiteks meie perekeskuse nõustajate poole või lugeda mõnda raamatut, mis selgitab lapse unevajadust ning seda, mida laps vajab õhtusel ajal enne uinumist (Rabenschlagi „Laste unerännud“, Wahlgreni „Kooskasvamine“, Gordoni „Tark lapsevanem“ ). Kui osalete ka ise aktiivselt lapse hoidmisel, siis võite ka ise häid ideid nendest raamatutest leida.
Kui teie enda uni on lapse nutu tõttu häiritud, siis tasub ka sellest pojaga otse rääkida ning otsida koos lahendusi, mis aitaksid teil paremini end välja puhata.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!