Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: laps ja riided

Jekaterina
Külaline
Postitatud 14.08.2012 kell 12:50
Tere!
Minu abikaasal on eelmistest suhetest 4,5 aastane laps. 70% ajast elab laps meie juures. Lapsega on meil väga head suhted. Kuna laps on nii palju aega meiega, arvan, et on loogiline, et lapsel peab kodus olema oma garderoob, kus on kõik vajalikud riided. Riideid lapsele käime ostma koos abikaasaga, mõnikord ka lapsega kui on võimalus. Lapse ema aga väidab, et seda ei tohi mitte mingil juhul teha. Et riideid lapsele peavad ostma ainult bioloogilised vanemad. Meie oma poolt pole absoluutselt vastu, kui tema ostab lapsele neid riideid, mida ta tahab. Ja meil on ükskõik kellega ta neid riideid valib. Ma halvasti kujutan ette endale kuidas võivad inimesed, kes ei suuda 5 minutit rahulikult omvahel rääkida, käia mitu tundi poes valides lapsele riideid. Kas on see kuidagi lapsele ohtlik, et tema isa ja ema ostavad talle riideid eraldi?
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 15.08.2012 kell 12:13
Kirjutate, et teie abikaasa laps elab koos teiega suurema osa ajast ning kuna laps on teie pool, peaks tal olema ka oma garderoob. Olete koos abikaasaga soetanud lapsele riideid nii üheskoos, kui koos lapsega poes käies.
Erimeelsused on tekkinud seoses lapse ema arusaamaga, et just teie ei tohiks lapsele riideid osta, seda tohivad teha vaid lapse päris vanemad.
Küsite, kas see on mingil moel lapsele ohtlik, kui tema bioloogilised vanemad ostavad lapsele riideid eraldi?
Usun, et mõistate isegi- see, kas vanemad ostavad lapsele riideid koos või eraldi, ei oma mingit ohtu ega tähendust.
Tähenduse annab ikkagi täiskasvanu ise - võimalik, et emale ei sobi, kui tema eksmehe uus naine ostab tema lapsele riideid, kuna tunneb end alateadlikult ohustatuna. Sümboolselt võtate nii ju teie üle tema (ema) rolli. Ema on see, kes last riietab ja katab. Lisaks nimetate, et saate mehe lapsega väga hästi läbi...
Psühholoogiliselt on tegu alateadliku hirmu, armukadeduse ja vastumeelsuse väljendusega ning tekkinud olukorda ning teise inimese tunnetesse tuleks suhtuda võimalikult delikaatselt.
Väga oluline on, et täiskasvanute erimeelsused jääksid vaid nende vahele ning lapse juuresolekul neid ei arutata ega kirutaks vastaspoolt - lapsele on kallid nii tema ema kui isa ning ka teie.
Nagu isegi ütlete, sobiks teile ka see variant, kus lapse ema ostab lapsele ise kõik vajaminevad riided - ehk aitab, kui ema paneb lapsele teie juurde tuues kõik vajalikud riided kaasa, nii et lapsel on üks garderoob nii ema kui isa juures elades.
Või mis iganes lahenduse te (loodetavasti) koos arutades leiate- eelkõige lapse vaimsest ja füüsilisest heaolust lähtudes.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!