Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: Alkohol.

naine.postimees.ee
Külaline
Postitatud 31.05.2011 kell 09:46
Tere! Tahaks uurida, paljuks võib pidada normaalset alkoholi nädalast kogust mehe jaoks. Sisetunne ütleb, et meie peres võib olla tekkimas probleem. Mehega olen asja rahulikult arutanud ja tema toob põhjuseks stressi tööl. Kuidas ma saaksin aidata omalt poolt, et alkoholist ei saaks stressimaandaja ja mehest saaks taas lõbus ja positiivne inimene? Hetkel on olukord juba keeruline, kuna ma ei suuda enam säilitada rahu. 6-aastane laps ütleb, et issil on ainult siis hea tuju, kui ta on purjus jne.
Maria Talistu
Perekeskus Sina ja Mina
Postitatud 31.05.2011 kell 09:47
Küsimus on kindlasti rohkem selles, kuidas on mehe jaoks saanud alkohol vahendiks oma probleeme lahendada, mitte niivõrd selles, kui palju on normaalne alkoholi tarbida. Praegu olete väga mures ja soovite omalt poolt meest aidata. Üks asi on mõnikord lõõgastuda, pingeid maandada, hoopis teine on olukord, kui alkoholi tõttu on igapäevaelu häiritud, toimimine tööl või suhted lähedastega.
Teie saategi väljendada peamiselt seda, et olete mures tema pärast, teile ei meeldi, kui ta on joobes ja olete häiritud ka isa ja poja suhete, negatiivse eeskuju pärast. Teie mees on täiskasvanud inimene ja vastutus tema elus toimuva eest on temal. Kui võtaksite selle endale, hakkasite üritama teda ümber kasvatada või suruma alla oma tundeid, seadma kahtluse alla oma väärtusi, siis oleksite peagi olukorras kaassõltlane.
Ma ei taha väita, et teie mehel oleks sõltuvus, loodetavasti mitte, kuid peamine on see, et teie mees teadvustaks probleemi ja panustaks ise selleks, et leida teisi lahendusi oma stressiga toime tulla. Mis puutub lapsesse, siis püüdke vältida ise halvustamist, nii palju kui võimalik, säilitage oma mehesse kui lapse isasse lugupidav suhtumine. Kui soovite oma rahulolematust ja muret väljendada, tehke seda mehega kahekesi olles.
Seega olete keerulises olukorras, abitusetunne on ilmselge, seda enam, et võimalusi meest aidata pole just palju. Saate vältida tema kallal näägutamist, häbistamist, süütundele rõhumist – need süvendavad tema halba enesetunnet ega aita tal leida endas ressursse probleemidega tegeleda.
Teie saate toetada kõike, mida konstruktiivset ta teeb. Kui ta on kaine, teeb midagi enda või pere heaks, andke talle positiivset tagasisidet, rõõmustage selle üle, mis on hästi. Kui ta soovib teiega rääkida oma murest, olge osavõtlik, empaatiline, toetage teda, kuid teadvustage, et teie ei saa lahendada ära tema probleeme. Ta peab olema ise motiveeritud, tahtma ise muuta midagi oma elus.
Soovin teile jätkuvat hoolivat suhtumist mehesse ja kannatlikkust jätta talle vastutus.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!