Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: psyhhiaatria

helen
Külaline
Postitatud 20.01.2011 kell 18:12
tere!mul on väga raske seda kirjutada.ma olen 6 a poja ema.ma olen vaimselt ja emotisi0naalselt nii väsinud,et mötlen juba enesetappu pikemat aega.mul on ju poeg ma peaks temast röömu tundma aga tunnen hoopis,et ta on mulle vastik koormaks ma tahaks nii rahu saada,et mind absoluutselt keegi ei segaks.tahaks olla pea pidi teki all ja magada,magada,magada.mitte keegi ei möista mind isegi minu psyhhiaater.mul tekkis peaaegu 4 aastat tagasi paanika häired ja tugev depressioon .olen olnud kaks korda rapla psyhhiloogia osakonnas sees viimati 2 aastat tagasi.mul on peaaegu 4 a antidepressanid aga ikkagi pole ma saanud tulemust mis laseks mul elada ilma rohtuteta.mul hakkab rohtudedagi halb kui liigselt paanikasse lähen.ma tahan elada täisväärtuslikku elu aga enne ma pean kusagilt abi saama.ka aasta tagasi hakkasin elama yhe mehega.me oleme riielnud,leppinud ja ma olen ta käest yhe korra isegi silma siniseks saanud just hiljuti lapse nähes..mul suri 6 a tagasi ema just paar kuud lapse syndi laps syndis rasedus toksikoosiga,elustati 10 min ja synniindeks oli ainult 2.kui rasetaks jäin oli mu lapseisa nii julm et käskis abordi teha.samal ajal olid tööl pikad päevad ema oli vähihaige..jne.töesti ma ei tea mida enam teha.palun aidake mind enne kui ma endale vöi lapsele vöin viga teha.ma kuulen aeg ajalt mingeid hääli,näen vilksamisi kedagi aga samas pole kedagi..PALIN AIDAKE MIND,PALUN..
Auli Kõnnussaar
Psühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 21.01.2011 kell 01:28
Teie elus on toimunud lühikese aja jooksul mitmeid emotsionaalselt tugeva mõjuga sündmusi – ema haigus ja surm, lapse isa julmus, lapse raske sünd ja elustamine peale sündi jne. Suur hulk emotsioone, mis on ehk jäänud teie sisse, võib ka olla üheks põhjuseks depressioonile ja paanika häiretele. Ja kui on depressioon, siis on loomulik, et ei suuda rõõmu tunda ei lapsest ega ka millestki muust.

Sellises olukorras on oluline leida siiski inimene, kes mõistab. Kui teie psühhiaater ei mõista, siis soovitan otsida teise – psühholoogi, psühhiaatri, pereterapeudi, kriisinõustaja jne.
Annan mõned kontaktid:
Eestikeelne usaldustelefon on 655 8088 ja see on avatud iga päev (k.a. riiklikud pühad) kella 19-07

Usaldustelefon 126 (eesti keeles) iga päev 17.00-03.00

Tallinnas Kriisiabi keskuses (www.eluliin.ee) on telefoninõustamine 6314 300 ja samal numbril saab registreerida vastuvõtule.

Perekeskusesse saab helistada telefonil 6816570.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!