Üritan mureloo kokkuvõtlikult siia kirja panna.
Perekond: ema, isa ja laps.
Isa käib 24h vahetustega turvamehena tööl, lapse ema on lapsega kodus, kuni ühel päeval lihtsalt kaob mitmeks päevaks(hiljem selgub, et lihtsalt joomas ja pidutsemas käis). Lapse isa aga viis selle aja sees lapse vanaema vaadata niikauaks kuni ise tööl peab olema ja sellest hetkest vanaema enam last tagasi ei anna. Peale vanemate lahkuminekut lapse ema enam last ise kasvatada ei soovi, tema poolest võikski vanaema juurde jääda(tal ei ole ka tööd ega püsivat elukohta). Lapse isa käib tööl ja omab elukohta ning soovib oma last kasvatada. Kohtusse pöördudes öeldi talle, et kõigepealt tuleb alustuseks maksta 5000 krooni, enne ei hakata asja vaatamagi. Sellist raha aga hetkelises majanduslikus olukorras korraga võtta pole. Nüüd on laps juba umbes poolteist aastat vanaema juures. Kuidas isa oma lapse kätte saaks. Kas oskate mingit nõu anda mida sellises olukorras üldse teha. Lapse isa proovis korra ka politseilt abi saada, kuid kahjuks olid sellel päeval patrullis vanaema väga head tuttavad(väikse koha asi) kes väitsid, et sõnaõigus on ainukesena lapse emal ja lapse isa hakaku parem astuma, et vanaemal on ka lapse vastu ikkagi tunded. Mind isiklikult pani imestama selline käitumine politsei poolt. Ühesõnaga, kas oskate äkki aidata, kasvõi mingeid teemakohaseid seadusepunkte välja tuua vms, mind ei lasknud see teema enam öösel magadagi.
Lapse eeskosteõigus on eelkõige mõlemal vanemal. Kindlasti ei ole võimalik, et lapse üle otsustab vaid üks osapool, kui teisel just vanemlikke õiguseid ära võetud pole. Kuigi ühiskond näeb lapsi pigem emade juures, näitab kohtusüsteemide praktika, et laste eestkosteõigusi määratakse ka isadele. Kõik oleneb üksikjuhtumist.
Üldiselt on aga teie mure nii juriidilist laadi, et soovitan nõu pidada juristiga. Selleks on tasuta võimalus ka internetis - leheküljel www.eadv.ee
Loodan, et saate abi.