Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: Palderjan

Nupsu.ee kasutaja
Külaline
Postitatud 02.10.2008 kell 14:49
Meie kohe 3 kuuseks saav poja magab nö keskmiselt- magab 22-03'ni, vahepeal pean 1-2 korda külge keerama, 3'st sööme ja magab veel 5-6'ni (vahepeal jälle keeran kõhuli), jälle sööme ja vahel magab veel 7-8'nigi. Laps puhkab end ilusti välja, kuid mina olen ikka suht kurnatud nende keeramiste ja söötmiste peale.

Päeval aga ei saa uinuda, kuna olen rahutu ja vist üleväsinud, sama õhtul, olen väsinud, kuid magama ei jää. Olen viimasel ajal pea iga õhtu võtnud paar väikest palderjani tabletti, see on aidanud magama jääda-kas see on ok, kas lapsel ei teki sellest sõltuvust (laps ainult rp peal)

Küsimus on esitatud http://www.nupsu.ee keskkonnas
Kaidi Kiis
Psühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 08.10.2008 kell 14:49
Tere,

Vastan teile psühholoogi ametist lähtuvalt. Mis puudutab otseselt palderjani tarbimise mõju imikule, siis selles osas soovitan teil küsimus esitada kas arstile või imetamisnõustajale.

Teie kirja põhjal saan aru, et olete ise väsinud ning kurnatud. On palju naisi, kes ei ole 3 kuu jooksul suutnud rasedusest - sünnitusest taastuda. Ja üleväsimuse puhul võib tõesti juhtuda, et ei suuda enam uinuda ning võivad esineda ka ärevuse sümptomid.

Naise jaoks on väga oluline, et ta saaks piisavalt magada ja ka muul viisil puhata. Kuna imiku päevakava erineb oluliselt nö tavapärasest täiskasvanu omast, siis on alguskuudel tähtis, et ema saab ka nö ebatavalistel aegadel magada. Ideaalis võiks olla nii, et kui magab laps, magab ka ema. Ja kui emal lapse magamise ajal alati und ei ole, siis saab ema teha veidi vajalikke asju ning ka enda jaoks meeldivaid asju. Vanasti oli selleks nö nurganaise aeg, kus lähedased tulid appi vajalikke töid tegema. Kuidas on teil, kas teie tugivõrgustik on teie aitamisse kaasa haaratud? Näiteks võiks olla keegi, kes kasvõi paaril korral nädalas teeb teie eest igapäevaseid argitoiminguid (nt peseb pesu, koristab tube, triigib pesu vmt) või annab teile kasvõi tunni omaette olemiseks (nt saate minna välja jalutama, sõbrannaga kohvikusse või kinno vmt). Lisaks soovitan teil kindlasti jälgida, et saate regulaarset füüsilist koormust, midagi, mis mõjub hästi vaimse energia taastamisele. Ja see ei tähenda, et peate kindlasti trennis käima hakkama. On hea kui käite vähemalt korra päevas väljas ja kõnnite min pool tundi tempokalt. Organismile mõjuvad rahustavalt ka igasugused veeprotseduurid. Lisaks ujumas/spa-s käimisele võiksite nt kodus käia vannis või dušši all ka siis kui tunnete, et ärevus on suur või meeleolu nukker ja luua vannituppa õdusa meeleolu. Eriti oluline on siis, et oleks keegi, kes on sel ajal lapsega, läheb tema juurde nt siis kui ta nutma hakkab. Nii saate oma puhkehetke maksimaalselt nautida. Ühtlasi tasuks teil jälgida, et läheksite magama enam-vähem samal ajal - nii oskab organism magamiseks "ette valmistuda".
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!