Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Suhe&lahkuminek

Jaanus
Külaline
Postitatud 07.11.2016 kell 10:05
Tere.

Mure siis selline et olin oma neiuga koos üle 4,5 aasta ja nüüd kolis ta välja ütles et tahab vaba olla aga samas ikkagi minuga suhelda.Lahku läksime sellepärast et olin oma tegemistes kinni ja ehk jäi tal tähelepanust puudu aga olid ka pidutsemised mida tegime mõlemad ning mõlemad tegime üksteisele halba aga samas ma tean et armastasime üksteist ja mina teda siiamaani. nüüd kui me suhtleme siis olen tahtnud rääkida temaga meie suhtest, tunnetest ja emotsioonidest et aru saada miks see kõik nii järsku tuli.
Ei saa nüüd päris hästi temast aru kas ta tahaks veel proovida või mitte . Kas pigem anda talle aega olla oma ette ? Lihtsalt kuna ma ei saa temast päris hästi aru mis tunded teda valdavad sest nii kui ma tahan rääkida meie suhtest siis ta lihtsalt ütleb et lõpeta ära ja mulle jääbki arusaamatuks mis tema sellest kõigest arvab . mul oleks ehk lihtsam oma eluga edasi minna kui ma saaks aru temast . Soovikski saada mingitki abi kuna koguaeg on pea mõtteid täis.
Hedy Laidre
Perenõustaja
Postitatud 08.11.2016 kell 13:32
Kirjutasite, et teil oli pikaajaline suhe oma neiuga, kes otsustas välja kolida. Te sooviksite paremini mõista, miks see lahku minek nii järsku tuli ning kas ta siiski sooviks veel teiega suhet jätkata või mitte.

Selle lühikese lahku minemise kirjelduse peale mõistan teie segadust. Väga raske on aru saada, mis just toimus, kui teine inimene ei soovi sellel teemal rääkida. Välja kolimine ei tähenda alati lahku minemist, vahepeal inimesed kolivad välja selleks, et iseendas ja oma tunnetes/vajadustes paremale selgusele jõuda. Seetõttu soovitangi teil neiu välja kolimise asemel ennekõike iseendale keskenduda.

Tõite välja, et te armastate oma naist, kuigi te olete mõlemad üksteisele halba/haiget teinud. Võib-olla need teod, millest te lähemalt ei kirjelda on olnud midagi sellist, millest rahulolematus teie suhtes on siiski alguse saanud. Üldiselt pikaajalises suhtes olnud inimesed impulsiivselt lahku ei lähe. Tavaliselt võtab lahku minemise otsuse vastu võtmine omajagu aega. See tähendab, et inimesed võivad kaaluda suhtes olemise plusside ja miinuste üle pikalt, ennem kui otsustatakse ära kolida. Vahepeal inimesed ei avalda oma arvamust haiget tegevate sündmuste või ütlemiste kohta, sest kardetakse teisest inimesest/ suhtest ilma jääda või kardetakse teise osapoole arvamust. Kas teie rääkisite omavahel need halba tegevad sündmused läbi? Kuidas leppis teie neiu teie pidutsemistega või pidutsesite koos? Kas te leidsite mõlemale osapoolele sobivad lahendused seoses nende sündmustega ning pidutsemistega?

Te kirjutasite, et võib-olla jäi neiul tähelepanust puudust, sest olite omade asjadega hõivatud. Te võiksite mõelda, kas on midagi sellist, mida te tänasel päeval teeksite samas situatsioonis ehk suhtes olles teisiti. Kas te sooviksite ja suudaksite oma neiule rohkem tähelepanu pakkuda?

Te sooviksite oma neiu otsust paremini mõista, sest siis saakiste oma eluga paremini edasi minna. Samas te armastate oma naist ning küsite, kas peaks talle aega andma. Minu arvates võiksite enda jaoks selgeks mõelda, kuidas teie antud suhtega rahul olite. Samuti võiksite kaaluda, kas teie sooviksite seda suhet jätkata, kui teil peakski tekkima võimalus uuesti suhet jätkata.

Ma leian, et teie segadust antud teema juures aitaks vähendada perenõustaja külastamine. Koostöös spetsialistiga saate analüüsida enda mõtteid ja tundeid, teie suhte arengut ning võimalike lahendusi. Julgustan teid spetsialisti poole pöörduma, kellega koostöös saaksite leida just teile sobiva lahenduse. Sobiva perenõustaja saate välja valida siit:
http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/
http://pereterapeudid.ee/pereterapeudid/
Juhul, kui te soovite minuga antud teemal edasi vestelda, leiate lisainfot siit:
www.hedylaidre.com
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!