Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Usaldus

KT
Külaline
Postitatud 16.10.2016 kell 17:34
Tere,
Ei teagi kust alustada...Oleme olnud abikaasaga 7 aastat abielus, meil on 3 last. Abiellusime üsna noorelt.
Nüüdseks oleme jõudnud olukorda, kus ma ei tea kuidas abikaasat usaldada...
Nimelt on mu abikaasal alkoholiga probleeme, varem ajasin ma kõik ta nö nooruse süüks, Aga hetkel, kui varsti kukub 30 ja asi ei muutu, olen ma tõsiselt hakanud mõtlema meie ühisele tulevikule.
Abikaasa ei joo iga päev. Suudab vabalt olla 3 kuud ntks kaine, aga siis hakkab kõik 1st pudelist ja siis võib ta mitmeks päevaks ära kaduda jooma. See polegi kõige hullem, on olnud mitmeid kordi, kus ma tulen töölt ja lapsed on abikaasaga ja abikaasa on väga joogine. Või läheb joob lastega mänguväljakul. Viimasel ajal on muutunud ta ka agressiivseks, visanud teleka puruks ja uksi lõhkunud ja seda kõike laste silme all.
Samuti puudub tal igasugune vastutustunne, ei maksa ntks on auto liisingut või telefonijärelmaksu.
On äärmiselt kergeusklik ja usub kõiki peale minu. Trrenerit, töökaaslasi, sõpru jne.
Oleme proovinud seda joomist suunata sporti. Algul kui hakkas käima jõusaalis, säästis ta raha ja ostis selle eest trennikaardi. Hiljem kui talle pakuti seal sponsorlust et fintess võistlusel nende klubi esinada, ei pidanud enam trenni eest maksta ja joomine hakkas jälle vähehaaval otsast pihta.
Kuna mu abikaasa oli ennem üsna trullakas ja nüüd ajas ennast supervormi, siis pani ta mind tundma et ma pole talle vääriline. Kuigi olen 166 cm ja 47kg kaaluv üpris vormis kolme lapse ema.
Abikaasa hakkas peitma oma telefoni ja naeratama iga kord kui talle keegi kirjutas. Ühel varajasel hommikul kui mu abikaasa järjekordselt joomingult tagasi jõudis otsustasin ma vaadata ta telefoni. Ja leidsin seda mida kartsin leida, kirjavahetuse mingisuguse noore tütarlapsega, kes oli talle isegi poolpalja pildi saatnud. Kirjavahetus ei olnud sõbra toonis...vaid abikaasa kiitis selle neiu keha. Ja kui ma pärisin abikaasalt, et mis see siis olgu. Ütles ta et see on normaalne ja et paljud mehed teevad nii. Ja et KUI MA ROHKEM PÜÜAKS PÖÖRAKS TA MULLE KA TÄHELEPANU. See solvas meeletult. Kuna kolme lapse kõrvalt ja täiskohaga töökõrvalt ma annan ennast parima, et me saaks kahekesi kvaliteetaega veeta.
Selline joomine ja vastutustundetu käitumine on kestnud terve meie abielu ja peale igat joomingut ta nutab ja palub vabandus et ta rohkem nii ei tee.
Aga see kord, kus joomisele on lisandunud see tüdruk, ma tunnen, et ma enam ei suuda. MA tunnen, et ma ei oska teda enam usaldada. MA tunnen, et ma vist isegi ei taha enam olla selles abielus.
Oleme püüdnud teha erinevaid kokkuleppeid, joomiste kohapealt, väljaskäikude kohapealt, aga ta peab nendest kinni niikaua kuni see talle kasulik on.
Praegu on ka lapsed teda pelgama hakanud, sest ta närvid on hakkanud yles ytlema. Ta karjub pidevalt laste peale, ega suuda vastu võtta adekvaatseid otsuseid.

Ma mõistan, et ma oleks praegu nagu mingit koletist kirjeldanud, aga tegelikult on olnud aegu ja päevi, kus ta on olnud suurepärane isa ja suurepärane abikaasa. Kuigi neid võib 7 aasta jooksul kahe käe peal kokku lugeda.

Mida teha, või kuhu me peaks pöörduma oma murega?

Lugupidamisega,
K
Hedy Laidre
Perenõustaja
Postitatud 17.10.2016 kell 22:38
Te olete oma abikaasaga 7 aastat abielus olnud ning teie peres kasvab 3 toredat last. Olles varakult abiellunud, pidasite abikaasa joomist nooruse süüks, kuid nüüd olete aru saanud, et joomisest on saanud tõsine probleem. Abikaasa joomine mõjutab nii teie paarisuhet, isa suhteid oma lastega kui ka pere üldist heaolu. Te sooviksite teada, mida teha ning kuhu võiksite abi saamiseks pöörduda.

Kirjeldasite mitmeid abikaasa joomisega seotuid probleeme. Esiteks vastutustunde puudumine laste eest hoolitsemisel ja agressiivsuse kasv, mis põhjustab omakorda hirmu lastes. Teie kirjast võib välja lugeda, et teie abikaasa ei kontrolli oma käitumist ning see mõjutab tugevalt tema suhteid oma lastega. Kindlasti ei peaks lapsed oma isa kartma ning nendel agressiivsetel või hirmutavatel juhtudel tuleb sekkuda. Lapsed võiksid teada, et selline isa käitumine ei ole aktsepteeritud ning samuti võiksid nad teada, kuidas sellistes olukordades siis ikkagi käituda (näiteks oma tuppa minemine, muusika kuulamine, kellelegi kolmandale helistamine, vajadusel 112 helistamine vms). Arvesse tuleb muidugi võtta teie laste vanuseid, et antud selgitusi anda. Selleks, et suurendada turvatunnet oma lastes, tuleb anda neile kindel sõnum, et alkoholiga liialdamine ja agressiivne käitumine on vale ning isal tuleb oma probleemidega tegeleda.

Kirjutasite, et terve teie abielu kestel on teie abikaasa joonud ning hiljem oma teguviisi kahetsenud. Samas pole ta oma kokkulepetest kinni pidanud ning kõik kordub taas. Kõige olulisem samm antud olukorra muutmise puhul on probleemi tunnistamine. Te võite ju omaltpoolt tohutult palju pingutada, mida te tõenäoliselt igapäevaselt teete, kuid see ei pruugi teie pere elus mitte midagi muuta, kui teie abikaasa probleemi ei tunnista/ei näe. Kui inimesed oma probleeme ei tunnista, siis on võimatu teise inimese eest ka midagi paremaks muuta. Kuidas teie abikaasa antud probleemi näeb? Tunnistab ta endale, et alkoholi tarbimisest on saanud probleem, mis mõjutab teie igapäeva elu? Millised on olnud teie jutuajamised sellel teemal? Juhul, kui teie abikaasa tunnistab oma probleeme, võite talle välja pakkuda ideed, et ta pöörduks anonüümsete alkohoolikute tugigruppi. Soovitan teil ennem seda jutuajamist tutvuda antud kodulehega: http://aaestonia.com/alkoholiprobleem-tahame-aidata
Liigse alkoholi joomise korral tasuks pöörduda ka psühhiaatri poole, sest alkoholismil on nö “mitu kihti” ehk sellega võib kaasneda ka muid probleeme, nt. ärevus, uneprobleemid, mis võivad vajada arsti (psühhiaatri) hinnangut ning vajadusel rohtusid. Konsulteerida võite ka Wismari haiglas asuvate spetsialistidega, kes tegelevad alkoholist tingitud probleemidega. Lähemalt saate lugeda siit: http://www.wh.ee/arstid

Oma kirjas tõite te välja, et olete püüdnud anda endast parima, et töö kõrvalt leida aega abikaasaga kvaliteetaja veetmise jaoks, kuid ometigi on teie abikaasa hakanud võõra tütarlapsega suhtlema. Teie abikaasa ei varja seda, pigem süüdistab teid, et te ei püüa piisavalt ning samuti pole teie abikaasa rahul teie välimusega. Tänu sellisele käitumisele on teil tunne, et te ei oska oma abikaasat usaldada ning pole ka päris kindel, kas soovite abielu jätkata. Soovitan teil ennem otsuste vastu võtmist pöörduda koos abikaasaga pereterapeudi poole, et teie omavahelise suhtes paremale selgusele jõuda. Juhul, kui abikaasa sellest keeldub, võite ka üksi minna, et koos neutraalse inimesega üles leida just need lahendused, mis teile antud hetkel sobivad. Sobiva pereterapeudi võite leida järgmistelt lehekülgedelt: http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/
http://pereterapeudid.ee/pereterapeudid/

Soovin teile palju jõudu ja jaksu, et muudatusi ellu viia!
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!