Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: lõpetada suhtlemine või ei`?

aigar
Külaline
Postitatud 15.10.2016 kell 11:02
tere ma tahtsin teilt sellega abi kysida et mulle meeldib üks tüdruk no mitte ta ei meeldi vaid ma juba armastan teda! ja tuli välja et ühele poisile meeldib ka see sama tüdruk aga nüüd olen seal maal kus ma ei tea kas lõpetada ta sebimine või sebida edasi? palun kas te saaksite mind aidata? see tüdruk on 13 ma ise olen ka 13 aga see teine poiss on 12! ja tüdruk ütleb et talle meeldivad ainult vanemad poisid kuigi ta koolis tunni ajal suht tihti vaatab mind ja mina teda! ma ei tea kas lõpetada sebimine või ei kui ma ka lõpetaks siis ma saaks üle teast mini paari kuuga isegi praegu ma mõtlen et ma ei suuda teda ära unustada! palun ka saaksite aidata? v6ite ka soovitusi öelda mida tüdrukutele kinkida! aitäh!
Agne Vilt
Perenõustaja
Postitatud 16.10.2016 kell 18:35
Olete armunud oma klassiõesse, kellele ka teie tundute olevat sümpaatne. Samas ei ole te kindel, kuivõrd te tüdrukule meeldite ning kas on mõtet jätkata tema pärast pingutamisega.

Tahaksin kõigepealt veidi täpsustada termineid. Esmalt tekib teise inimese suhtes armumine. Seda perioodi iseloomustatakse mõnikord väljenditega „katus sõidab“ või „liblikad on kõhus“, inglise keelest otse tõlkides tähendab „falling in love“ „armastuse sisse kukkuma“. See kõik viitab sellele, et hormoonid võtavad kehas võimust, mõistus „upub nende voogudes“, domineerivad tugevad tunded, mis valitsevad ratsionaalse mõtlemise üle. Teises pooles nähakse ainult head, millegi halva jaoks ei ole silmi. Armumine kestab piiratud aja vältel, on leitud, et maksimaalselt paar aastat, aga tihti palju lühemat aega. Sealt edasi areneb heal juhul armastus teise inimese vastu. Siis ollakse võimelised nägema inimest tervikuna, ollakse valmis vigu aktsepteerima, teisega arvestatakse ja ollakse tema jaoks olemas nii heas kui halvas.

Teie olete praegu vanuses, kus tekivad esimesed tõsisemad armumised. Kuna eelnevaid kogemusi palju ei ole, siis on kogu protsess uus, põnev, samas ka veidi hirmutav. Muret teevad küsimused, kas ma meeldin oma väljavalitule, kas ma meeldin talle rohkem kui keegi teine, kas ma käitun õigesti, mida peaksin tegema, mis edasi saab. Soovitaksin teil lähtuda eeskätt oma sisetundest ja kuulata oma „südame häält“. Kui tunnete, et tahate konkreetse tüdruku pärast vaeva näha, siis nii tehkegi. Kui teile tundub pigem, et teine pool suhtleb ainult ajaviiteks, parema puudumisel, puhtalt sportlikust huvist või omakasu pärast, siis oleks targem pingutamine lõpetada või vähemalt arvestada, et teise poole valmisolek ja ootused suhteks ei pruugi teie omadega ühtida. Mõnikord aga on hea olla niisama armunud, kuigi asi on perspektiivitu – vahel on hea lubada endal nautida seda magusvalusat hormoonide „möllu“, mis armumisega kaasneb. Ehk on lohutuseks, et kui peakski viltu vedama, siis arvestades „armuhormoonide möllu“ lühiajalisust, võite saada sellest üle kiiremini kui praegu arvata oskate.

Mis kingitustesse puutub, siis kõige südantsoojendavamad on kingitused, mis on tehtud just sellele konkreetsele inimesele, tema isiksust arvestades, kuid üldiselt peaks lilled ja maiustused olema tüdrukutega alati kindla peale minek.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!