Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Online kohtingud

Lotta
Külaline
Postitatud 06.10.2016 kell 10:57
Tere. Vajan tõesti nõu. Olen juba päris pikalt vallaline olnud, et uuesti olla valmis suhteks. Minu eelmine suhe oli traditsiooniline ja sotsiaalmeedia probleeme meil ei olnud. Nüüd aga liitusin Tinderiga ja peale mõningaid ebaõnnestunumaid kohtinguid leidsin ka toreda mehe sealt. Oleme kohtunud 3 korda kuu aja jooksul ja olime ka vahekorras. Vastastikune meeldimine on kindlasti olemas. Esimesel kohtumisel sai tema algatusel läbi arutatud, et meile läheb mõlemile korda abielu jms asjad, et tundus, et oleme alguses vähemalt ühel lehel. Edaspidi selliseid paarisuhte teemasid niiviisi ei arutanud, oleme nautinud aega koos.

Minu mure on selles, et minu jaoks, kui juba veedetakse üksteise juures ööd ja mängus on seks, siis on asi justkui tõsine ja pole soovi ringi vaadata, vaid on soov sellele suhtele võimalus anda, et vaadata, mis saab. Aga mida näen mina - ta on update'inud oma Tinderi profiili vahepeal ja see tekitab minus väga halva tunde. Kas ta siis tõesti otsib edasi kedagi? Ma saan aru, et me pole veel kaua tuttavadki olnud, aga me ju oleme füüsiliselt koos - kas tõesti peaks arvestama, et ta võib samal ajal ka teistega suhelda internetis? Või veel hullem kohtuda, et leida paremat?

Siin küsimus. Mida oleks õige teha? Kas öelda, et märkasin uuendust ja küsida, et kas see annab mulle mingi märgi, et ta otsib edasi? Kas lihtsalt küsida, et ega ta kellegi teisega ei kohtu (seksi), et mulle on see oluline teada füüsilise suhte juures? (suguhaigused nt). Kas olla lihtsalt vait ja aktsepteerida seda, kui uue ajastu normaalsust? Lõpetada suhe? Ma ei oska nendes valikutes orienteeruda.
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 06.10.2016 kell 23:00
Olete segaduses, sest teie uus tuttav, kellega olete kohtunud ja kellega teil on ka intiimsuhted, on uuendanud oma tutvumiskeskkonna profiili.

Tõepoolest on praegusel ajal kaaslase leidmise meetodid ja ka võimalused hoopis teistsugused kui mõned aastakümned tagasi. Võimalused kaaslast otsida läbi tutvumisportaalide tekitavad mulje nagu oleksid sa väga suure valikuga poes ja isegi, kui hetkel sobivat kaupa ei ole, siis uueneb valik ju peagi. Ka n.ö. suhtes olemise definitsioonid on mitmekesistunud ja ajas muutunud.
Samas on kindel, et inimeste sügavamad vajadused on ikkagi samad. Üldisemalt soovitakse suhtes turvatunnet, intiimsust ja sarnast vaadet tulevikule. Seda muidugi siis, kui otsitakse püsisuhet ja kaaslast, kellega oma elu jagada.

Igasuguste mittemõistmiste vältimiseks soovitan teil oma kaaslasega olukord võimalikult selgeks rääkida. Vaid teie koos saate teha mõlemale sobivaid kokkuleppeid, kuidas edasi käituda. Kui teie ootus on: “Vaid üks tutvus korraga.”, siis andke sellest oma kaaslasele ka teada. Te saate alustada vestlust, mainides, et märkasite tema uuenenud profiili ja seda, et olete olukorra suhtes segaduses. Kui suhelda tutvusportaalides, siis ei ole kõige olulisem teada, milline on uue ajastu normaalsus vaid eelkõige on vaja teadvustada iseenda vajadusi ja siis nendest ka lähtuda.
Soovin edu!

4 lugejat arvavad, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (5)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!