Lugu sai alguse juba novembrilõpus olime koos vaatasime telekat. Siis ma küsisin musi ja ta andis ja ma küsisin miks nii väike, siis ta vastas,et meie vahel on kirg otsasaanud. ja siis algas kõigehullem olin loll ja küsisin kas sa ei armasta mind jne siis juba otsustasime lahkuminna. Aga ma tulin juba samalpäeval tagasi ja siiamaani sõda olnud. Ma tõesti armastan oma naist ja oma last ja kasulast.Ja ma ei soovi lahkuminna, aga ma vajaks mingeid näpunäited kuidas naise kirg taastada ja kuidas ma saaksin oma armastatud naise südame uuesti murda.kuna ta ütles mulle et ma olen tülikäigus temajaoks vastikuks muutunud.Ma kahetsen tõesti kõikke mida ma tegin ja ütlesin. Ma tõesti armastan oma naist ja ma tahan oma suhet päesta ,aga ta ei lase ta ei taha teha asju enam koos vaid tahab teha lastega ja kui küsin kas võin kaasa tulla siis on eitav vastus. suhtenõustamisest vist ei tule midagi välja aga näpunäited vajaks küll. kuna me oleme juba 8 aastat koos elanud ja ma pöörasin väha talle tähelepanu kuidas saaks ta endaga kaasa asju koos tegema ?
Teie kaheksa aastat kestnud paarisuhe on jõudnud kriisi. Ootamatult selgus, et teie naise jaoks on probleemiks suhtest kadunud kirg ning soovite nõu,- mida teha, et taas tuua suhetesse särtsu (taastuks just naise kirg teie vastu).
Kirjast selgub, et väikeset sündmusest- musist-, kasvas suur tüli. On teada, et suhtes ei saa armastus lihtsalt ühel päeval otsa, küll aga muutuvad partnerid ajapikku õnnetuks, kui teatud asjad aset leiavad (või ei leia!). Nagu ise tunnistate, ei ole te võibolla piisavalt naisele tähelepanu pööranud, et kirge alal hoida.
Enesesüüdistused ei vii kuhugi..., kindlasti on hea olla aga teadlik probleemist, siis saate midagi ette võtta.
Iga paarisuhe läbib erinevaid etappe ja kui ollaks koos oldud juba kaheksa aastat ning peres on lapsed,- siis on üsna tavapärane, et algusaegade kirg teineteise vastu kahaneb. Ühelt poolt on see seletatav lihtsalt meie bioloogilise olemusega- nö "armuhormoonid" ei püsigi inimese vereringes üle pooleteist-kahe aasta. Ning armumistunne asendub rahulikuma, ent kindlama ja turvalisema armastustundega. Teisalt liigubki paari tähelepanu lastega seoses teineteiselt pisiperele, mis on igati loomulik.
Samas- ükski paarisuhe ei püsi iseenesest. Suhe on nagu taim, mida tuleb elus hoidmiseks ja kasvamiseks hooldada,- teie küsimusele vastates, et mida teha, et olukord muutuks, saan soovitada taas hakata "kohtamas käima". Teadlikult tuleb koos mõelda, planeerida ja kokku leppida, mida teile meeldiks teha koos- paarina. Jah, just kahekesi, ilma lasteta. Ideaalis võiksite korra nädalas leida aja, et kahekesi koos aega veeta - leida ühine hobi, käia kohvikus, jalutamas, kinos, või õhtul, kui lapsed juba magavad, koos filmi vaadata, jne.- et taas avastada, kui meeldiv on olla teineteise seltskonnas. Rääkida kui sõbrad, nii nagu suhtlesite siis, kui alles tuttavaks saite ja kohtamas käisite. See aitab suhtesse tagasi tuua rõõmu ja sära.
Kohtingutel võiks vältida lastest rääkimist, samuti töö- või olmeprobleemidest.
Kuidas oma naisega taas kontakti leida, temaga rääkida toimunust ja tulevikuplaanidest ja- soovidest? Pingelistel teemadel rääkimiseks võiksite kasutada kohast suhtlemistehnikat- kuulamisoskust, mille käigus üks paariline räägib ja teine kuulab (ei sekku, ei hakka kuuldut ümber lükkama ega end õigustama), siis sõnastab kuulaja paarilise öeldut- kuidas räägitavast aru sai, mõistis. Rääkija jätkab, nii kaua kui oluline on öeldud- ja kuulaja sõnastab kuuldu tagasi. Kui rääkija tunneb, et temast on tõesti aru saadud, annab ta kõneleja rolli partnerile üle ja protsess kordub- nüüd keskendudes teise osapoole selgitustele, arusaamadele, seisukohtadele jne. Ning kuulaja rollis olija vaid peegeldab kuuldut- eesmärgiga teisest inimesest tõeliselt aru saada.
Kui tunneme, et oleme ära kuulatud ja mõistetud, suureneb võimalus, et erimeelsused lahenevad, vähenevad.
Taolist probleemilahendustehnikat võiksite ise kasutada oma abikaasaga keerulistest teemadest rääkimisel, teadke, et seda saab õppida ka Eestis läbiviidavatel PREP- paarisuhtekoolitusel (paarisuhte rahulolu edendamise programm), mida julgen teile paarina tungivalt soovitada! Täpsema info saamiseks vaadake: www. prep.ee.
Lisaks on saadaval erinevaid kaasaegseid paarisuhet käsitlevaid raamatuid, mida saate huvi korral lugeda. Soovitaksin näiteks: Tommy ja Carita Hellsten " Läheduseni on pikk tee. Avameelselt paarisuhtest", Pilgrim, 2010; Saara Kinnunen "Leivad ühes kapis. Püsivat paarisuhet ehitamas", MTÜ Allika, 2009.
Kui hetkel paarisuhtekoolitusi ei toimu, ent vajadus suhtemurega tööd teha suur, pöörduge kindlasti pere- või paariterapeudi vastuvõtule. Infot saate: www.pereteraapia.ee http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/noustaja-vastuvott/