Tere!
Minu mure seisneb selles,et alates lapse sünnist pole suhted lapse isaga kuigi head olnud.Jaganud oleme oma 6 aastat ühte elamispinda ja pidevalt tülitsenud lapse heaolu pärast ja ma ei olevat sobilik ema lapsele.Kuna selline nääklemine on põhjustanud juba raskekujulist depressiooni ja tahtmine uut elukorraldust luua ,siis peab lapse isa määravkas lapse elukohta,et see oleks seal ,kus tema elab.Ta ei soovi ,et laps sealt lahkuks ja ta pigem naudib tülitsemist minuga ja nii,et laps oleks meie kahe vahel ja kuulaks pealt.See toimub juba absoluutselt kõikjal ,autos,toas,kauplustes jne,jne.Enam nii ei jaksa edasi ja vaja teha valikuid.Võimalusi enda arvates nagu palju poleks,kas lähen üksi või siis lapsega aga seotuks jääme alati.Eneseväärikuse taastamiseks vajaksin aga mehe kontrolli alt vabanemist.Kuidas oleks võimalik "valutult" see olukord lahendada?
Päris valutut lahendust siin ilmselt ei ole, sest kui soovite eneseväärikust taastada, siis see nõuab järjekindlat ja rahumeelset seismist enda eest ja see võib olla päris suurt pingutust nõudev. On vaja kuulata partnerit, et mõista tema tundeid ja nõudmisi ning on tarvis selgelt ja enesekohaselt väljendada oma tundeid, mõtteid ja vajadusi. Kui üks partneritest on harjunud, et teine allub tema reeglitele, siis on sellest saanud justnagu muster ja sellest mustrist võib olla päris keerukas välja saada. Nii et alustuseks peaksite püüdma rääkida sellest, millist suhet teie tahate, milles olete valmis kompromisse tegema, millise muutuseta ei kujuta ette suhte jätkumist jne. Suhe on kahe inimese looming, ka reeglid peaksid olema koos loodud.
Iga muutus toob kaasa pinget, kuid see pinge tasub talumist, sest võrdse partnerluse poole on vaja ikka püüelda - see on alus tasakaalustatud suhteks.
Kui siiski selgub, et suhet ei ole võimalik muuta sel moel, et kumbki rahul oleks, siis on vaja otsustada, kas olla nõus olema halvas suhtes, kus kõik osapooled kannatavad, või lõpetada see suhe ja minna oma eluga edasi.
Lapsevanema roll on aga läbi elu kestev, seega on kindlasti vaja kokkuleppeid lapse osas. Kui te omavahel kokku leppida ei suuda, pöörduge kohalikku lastekaitsesse. Spetsialisti juhatusel ja rahustusel on ehk lihtsam kokkuleppeid sõlmida. Lastekaitsespetsialist on hästi kursis ka seadustega, saate siis ka paremini kurssi, millised on kummagi vanema õigused ja kohustused.