Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: hooldusõigus ?

Signe
Külaline
Postitatud 05.09.2014 kell 20:46
Tere! Murekiri järgmine ,et ei suuda lapse isaga kuidagi kokku leppida hooldusõiguse osas.Tema tuleks lapse eest hoolitsemisega paremini toime ,kui mina aga ainuhooldusõigust ta ei soovi.Mina emana ei saa jällegi oma haiguse tõttu,mis on psüühhiline,lapsega toimetada.See on vaimselt muutunud kurnavaks .Kas sel juhul oleks olukorrale parim lahendus kohus või piisab ema tervisetõendist? Lapsele on isaga kõige parem.Kuidas lahendada see olukord ?
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 07.09.2014 kell 14:19
Te olete mures, et psüühiline tervis ei võimalda teil olla piiavalt hea ema, et lapsele oleks parem, kui isa võtaks tema eest hoolitsemise enda peale ja seda ka nö ametlikult. Kujutan ette kui raske valik see võib teie jaoks olla ja sedagi, millist ausust see enda vastu ja realistlikkust see eeldab. On tunnustusvääriv, et oma tervist arvestades püüate olla vastutustundlik ja lähtuta lapse huvidest. Usun, et olete kõik enda jaoks põhjalikult läbi kaalunud, ei looda ka olukorda kuidagi muuta, teiste abi kasutada lapsega tegelemisel. Küllap olete kaalunud ka mehega kokkulepete tegemist ilma kohtuta ja ametliku asjaajamiseta. Oleks ju hea lahendus jagada koormust ja igapäevaseid lapsega seotud tegemisi vastavalt sellele, mida teie enesetunne ja tervis võimaldab ja jäädes ikkagi lapsega seotuks, kuid saades ka kindlustunnet, et mees on toeks ja jagab vastutust. Praegu tundub, et kõige keerulisem on selles mureloos mehe enda valmidus ja soov võtta lapsega seonduv enda kanda. Teile võib olla selge, et tema tuleks paremini toime, kuid kui ta ei taha, aga peab võtma enda kanda hoolduse, siis see oleks oluline takistus ja mõjutaks kindlasti palju isa ja lapse suhte toimimist, lapse arengu jaoks nii olulist emotsionaalse kontakti ja läheduse kujunemist.
Enne kui teete otsuseid, püüdke kindlasti lapse isaga veel asja arutada. Mõelge kindlasti läbi, mida te täpsemalt vajate ja seda nii teie ise, mees kui ka laps. Võimalik, et mehel polegi midagi lapsega tegelemise vastu, ega ka teie mõlema materiaalse toetamise vastu, kuid mingil põhjusel ei soovi ta ametlikku ainuhooldusõigust. Mõelge kindlasti läbi, kas teie mure tervise pärast oleks püsivalt taksituseks lapse eest hoolitsemises või periooditi, kas vajate, et keegi oleks vajadusel appi kutsuda, kas vajate materiaalset kindlustunnet või oleks hooldusõiguse küsimus suunatud pigem tulevikku, et saada tagatisi, kui midagi peaks oluliselt muutuma ja seega pigem juriidilist nõu. Võib-olla vajaksite hoopis praegu peamiselt paremat koostööd mehega, rohkem mõistmist ja parandada suhteid, et saaksite vastavalt olukorrale ja paindlikult lapsega seonduvas koormust jagada ja mõlemad lapse elus osaleda. See oleks ju parim ka lapsele. Viimasel juhul oleks mõistlik pöörduda koos ka näiteks perenõustamisse. Mõned küsimused aitaks ehk kaasa rääkida kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja või lastekaitse spetsialist. Kui aga vajaksite juriidilist nõu, kohtuga seonduvat asjaajamist, siis pakun võimaluse küsida seda e-nõustamise kaudu perekoolist:
http://www.perekool.ee
http://www.perekool.ee/index.php?id=1211&class=pk_kysvas&action=ask_questio
n_form> &class=pk_kysvas&action=ask_question_form
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!