Tere!
Mure on mul selline. Eelmisel suvel kohtasin meeeldivat noormeest, kes pööras mulle palju tähelepanu. Mida aeg edasi seda suuremad tema pahed välja argnesid. Nimelt ma pooldan meeste juures iseseisvst. Ehk siis nad peaksid ise oma eluga toime tulema. Kuid mina sattusin ja armusin sõnaotseses mõttes lapsesse ära. Vanus on tal piisavalt ehk 31. aastane ja mina seevastu 30. ne. Niivanadel peaks ju mõistus olema täiskasvanud. Probleem seisneb selles. Tõelised Eesti mehed peaksid omama korraliku töökohta ning peaksid olema keskmiselt heal järjel. Mitte et mingid kergeusklikud naised peaksid neid loodreid üleval pidama. Kuidas sellisest olukorrast välja rabeleks et me mõlemad haiget ei saaks. Kuna armastus tema vastu on nii suur.
Tänud teile!!!!
Peale aastast tutvust mehega olete avastanud, et ta ei vasta päriselt teie ootustele. Siiski sooviksite olukorda muuta nii, et kumbki haiget ei saaks.
Tõepoolest võib ette tulla, et peale esialgsete suurte armumistunnete lahtumist avastatakse end justkui uue inimese kõrvalt. Kaaslase need rahulolematust tekitavad iseloomu- ja käitumisjooned, mis olid varem vaevu märgatavad, on nüüd palju selgemalt esile tõusnud.
Arvan, et selles olukoras oleks eelkõige abi iseendas selguse loomisest. Mõelge, millised on need väärtushinnangud, mille järgi just teie elate ja millised valdkonnad peaksid olema teie elus, mis tagavad just teie rahulolu (hobid, karjäär, tervis, sõbrad, eneseareng, hetke nautimine, looduses viibimine, pere, paarisuhe jne.). Võiksite arutleda, millised on teie enda ootused ja unistused elule tervikuna. Need valdkonnad tasuks lausa must- valgel kirja panna ja võimalikult väheste üldistustega. Mõelge, kas teie poolt väljatoodud valdkondades on teie rahulolu hetkel piisav. Nii teate, kuhu poole olete liikumas ja milliseid muudatusi tehes teie rahulolu eluga üldiselt suureneb.
Kui iseenda osas on suurem selgus, siis klaarub pilk ka partersuhtele esitatavate ootuste osas kergemini. Paarisuhtele esitatavaid ootusi soovitatakse näha läbi kolme tasandi. Esmased ootused on need, mis on teile n.ö. pühad. Nende osas ei ole mõistlik teha kompromisse ega järelandmisi, sest lõppkokkuvõttes oleksite ikkagi õnnetu. Teisesed ootused on sellised, kus saaksite teha mööndusi ilma, et see teie rahulolu eluga suuresti mõjutaks. Kolmandat liiki ootused on sellised, mis oleksid teie jaoks pigem rõõmustavaks lisaväärtuseks. Siinkohal ei peaks niivõrd keskenduma kaaslase isikuomadustele kui just suhte iseloomule.
Nimetan siinkohal näiteid partnersuhtele esitatavate ootuste osas: harmoonia, empaatilisus, kokkulepetest kinnipidamine, truudus, austus, kannatlikkus, abivalmidus, soov abielluda, füüsiline lähedus, emotsionaalne lähedus, armastus, üksteisele turvalisuse pakkumine, ettevõtlikkus, majanduslik kindlustunne, edasipüüdlikkus, hoolitsus, humor, iseseisvus, lojaalsus, mõistmine, optimism, perele pühendumine, seksuaalne sobivus, soov saada lapsi, spontaansus, tasakaalukus, sportlikkus, sõltuvustest vaba, tervislike eluviiside järgimine, koostöö, kodutööde võrdne jaotamine, lastega tegelemine, ühine planeerimine, puhtusearmastus, initsiatiivikus, komplimentide ja üllatuste tegemine, soov omada koduloomi, üksteise tunnustamine, tähtpäevade meelespidamine, ühiste hobide olemasolu, romantiliste hetkede jagamine, koos reisimine jne.
Kindlasti oskate eeltoodud nimekirjale lisada omalt poolt just teile omaseid ootusi. Edasi valige saadud nimekirjast 10-15 teile olulist teemat. Tekkinud nimekirjast eraldage veelkord 7-8 just teie jaoks väga olulist teemat. Viimaseks leidke 3-5 kõige tähtsamat kirjeldust. Nii saate teada, millised on teie isiklikud ootused suhtele, millest ei oleks mõistlik loobuda.
Kui säärane eeltöö on tehtud, siis saaksite oma kaaslasele rääkida iseenda nägemusest paarisuhte osas. Võib olla on ta nõus isegi sama protsessi läbima ja siis saaksite koos arutada, millised teie valikud kokku langevad ja millised mitte.
Hea paarisuhte eelduseks on võimalikult paljude ootuste kokkulangemine ja seda eriti nende kõige tähtsamate osas.
Paraku tuleb mul öelda ka seda, et kui siiski tundub, et olete mingil põhjusel kokku saanud mitte just teile kõige sobilikuma inimesega, oleks seda talle siis ka aus öelda. Kindlasti ei ole seda võimalik teha ilma üldse mitte haigettegemiseta, kuid jällegi seda mitte tehes võtate temalt võimaluse saada kokku inimesega, kes teda hindaks just tema isikust ja väärtushinnangutest lähtuvalt.
Soovin teile edu ja julgust iseenda ja oma suhte avastamisel!