Kuna mees oli vägivaldne nii vaimselt kui füüsiliselt siis otsustasin lahku minna. Meil on ka väike laps.
Tahaksin küsida, et kuidas sellisest mehest lõplikult lahti saada? Et ta ei helistaks mulle enam 150 korda päevas. Samuti on tema meeleolu väga kõikuv. Üks hetk räägib kui palju ta mind armastab ja palub uut võimalust järgmine hetk ähvardab mu elu ära hävitada. Kui tõenäoliselt sellised inimesed midagi tegema üldse hakkavad, või niisama ähvardab minu hirmutamiseks?
Kuidas saaksin ennast kaitsta?
Hirm on suur ja veel suurm abituse tunne on :S
Teie kiri on kantud väga tõsisest probleemist. Kui on hirm vägivalla ees, soovitan pöörduda elukohajärgsesse sotsiaalosakonda, kus spetsialistid oskavad kindlasti anda asjalikku nõu, st räägivad teile, millised on teie enda võimalused end kaitsta, samuti kõike seda, mis puudutab teie õigusi ja kohustusi lapse emana, samuti isa õigusi ja kohustusi. Vastav info peaks olema teil olemas nii enese rahustamiseks kui ka mehele selgitamiseks - kui juhtub olema võimalus rahulikuks rääkimiseks. Enamasti kutsub sotsiaalosakonna spetsialist sellisel juhul ka mehe enda juurde vestlusele.
Kindlasti ei pea te tegema midagi sellist, mis teile endale ei sobi. Kui on reaalselt ohtlik olukord, siis kutsuge politsei või kirjutage politseile avaldus.
Hea oleks, kui teie läheduses oleks inimesi, kellele saate toetuda, kasvõi rääkida, mis toimub, aga ka abi küsida, ka korterinaabrid võiksid kuuluda sotsiaalsesse võrgustikku, kellele toetuda - ka turvalisuse huvides. Mehega rääkides jääge endale kindlaks, selgitage rahulikult oma seisukohti, miks olete otsustanud nii, ärge alluge manipulatsioonile.
Loomulikult on raske taluda ähvardusi, kuid hea on ka teada, et karmid ähvardused on enamasti lihtsalt pankroti tundemärk - ka teie kunagine mees ja lapse isa on hetkel ilmselt väga suures hädas (ainult temal on teised probleemid kui teil), ja ilmselt ei oska ta oma probleeme muul viisil lahendada, kui vaid jõuga ähvardades. Ja väga raske on ennustada, kas mees need ähvardused ka täide viib või ainult kasutab sõnade jõudu.
Arvan, et sotsiaalosakonna spetsialisti poole pöördumine on hädavajalik, ehk saate just nende spetsialisti kaudu mehega mingites asjades kokku leppida (nt lapse osas, elatisraha osas jms). Kui asi ei rahune, siis on järgmine samm ikkagi kohtu kaudu pealepandud lähenemiskeeld, see on küll pikem protsess, aga on olukordi, kus muud lihtsalt ei jää üle.