tere.sooviksin väga nõu küsida ,et kas viga minus ja kas tõesti ainult mina leian ,et asi on normaalsusest kaugel.nimelt,mure selline ,et suurema osa ajast passib mees vaid arvutis,mängides pokkerit või teisi tulistamis mänge.peale tööd koju jõudes on enamvähem esimene asi kohe arvuti,vabanduseks toob ta ,et "ma käin ju tööl" "mulle on ka vaba aega vaja "jne ,jne.et mina olevat see vingats kes pidevalt ta kallal vingub.aga tõesti hulluks ajab.ka oma vabad päevad veedab ta suurem osa ajast arvutis .siis kui ma väga palun,lunin,et ta arvuti tagant ära tuleks ,et me teeks koos midagi v läheks lapsega välja vms siis natukeseks saan ta arvutist eemale...vahepeal vastab ta aga sellepeale ,et" kohe" aga kui ma enam seda teemat ei puuduta või tast välja ei tee ,jääbgi ta jälle arvuti taha istuma.meil on ka 2,5 aastane tütar.koos oleme olnud pea 4 aastat.olen väga kurb ja masenduses ning ei oska enam midagi teha .tunnen ,et oleme lapsega nii tagaplaanil.mõned sõnad ajab juttu,natuke opatab last ja siis süveneb jälle terveks õhtuks oma arvutimaailma.vabal päeval passib ta arvutis suurema osa ajast.ma ei oska enam midagi teha.olen ka üritand ,et ei vingu ta kallal ja ei tee tast välja aga ma ei suuda.enne olen mina see kes jälle norima läheb kui ta arvuti tagant märkab ise ära tulla.tunnen ,et ta ei hinda mind ega väärtusta meie pereelu.et ta võtab kõike nii iseenesest mõistetavana ning ei vaevugi meie nimel pingutama .palun andke nõu mida teha,kas selline arvutis passimine on normaalne ?kas saab tuua sellist vabandust,et ta käib tööl ja ülejäänd aja arvutis passimine on õigustatud ?paluksin tarka nõu. suured tänud teile ette !
Olete tõsiselt häiritud oma mehe käitumisest. Kogu vaba aeg, mis jääb tööpäevadel tema kojutuleku ja magamamineku vahele, ning ka vabad päevad veedab mees arvutis, mängides erinevaid mänge.
Tunnete ennast ja oma last kõrvalejäetutena ning vaatamata teie püüdlustele kaasata partnerit pere ühistegevustesse, - ei kanna need vilja.
Märgid, mille järgi arvuti- või internetisõltuvust ära tunda, sarnanevad hasartmängusõltuvuse omadega.
Sümptomid:
• mäng domineerib mänguri elu üle,
• pakub rahulolutunnet,
• nõuab üha enam ja enam mängimist, et rahulolutunnet saada,
• mängija tunneb mängu lõppedes tühjustunnet,
• mängija satub pidevalt konflikti teiste inimestega,
• mängija vihastub teiste peale, kui need püüavad tal mängimist takistada.
Et interneti- või arvutisõltuvuse märkamine ning selle tunnistamine võtab aega, tasub kahtluse korral küsida tasuta nõu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusest mänguriliinil 15 410 või kodulehelt www.15410.ee.
Kuna tegemist on haigusega, siis parimaks lahenduseks on see, kui teie abikaasa on valmis oma sõltuvust tunnistama ning abi otsima.