Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Laps kahe kodu vahel 2

Piret
Külaline
Postitatud 08.12.2013 kell 22:43
Minu esimesele postitusele selgituseks - mehest eraldi elama asumise täpsemaks põhjuseks on mehe vägivallatsemine nii füüsilisel, kuid enamasti vaimsel tasandil. Lapsi peab nede isa õigeks kasvatada tutistamise ja pepulaksuga. Mis puutub stabiilsusesse, mida mainisite, siis tõepoolest on isa näiliselt rahulikum, mina aga kogu selle surve all tõstan laste peale tihti häält.
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 11.12.2013 kell 13:12
Kui mees on vägivaldne teie suhtes füüsiliselt, siis tuleks need vägivallajuhtumid kindlasti registreerida Erakorralise meditsiini osakonnas (kiirabis) või politseis ja kindlasti ka kohaliku omavalitsuse juures asuva sotsiaaltöötaja juures. Emotsionaalset vägivalda aitab lõpetada iseendaga tegelemine, iseendale abi otsimine tuttavate, sõprade, vanemate hulgast, võimaluse korral psühholoogi külastamine. Reegel on see, et kui tunnete end sisemiselt väärikana ja tugevana, ei saa mitte keegi teie kallal vägivalda tarvitada. Kui tegu on mõnda aega kestnud vägivaldse suhtega ja te olete kindlalt otsustanud selle lõpetada (nagu ma kirjast mõistsin), siis järelikult olete teinud juba alustuseks väga õige otsuse.
Sotsiaalministeeriumi koduleheküljel on nimetatud erinevaid asutusi, kelle poole pöörduda hüva nõu saamiseks.
http://www.sm.ee/sinule/perele/lahisuhtevagivald/lahisuhtevagivalla-korral-abipakkuvad-asutused-eestis.html

Lapsevanema roll on laste eest hoolisemine, et nende vajadused oleksid igakülgselt rahuldatud. Samuti on lapsevanemate kohustuseks lastele turvalise ja vägivallatu keskkonna loomine. See võib saab võimalikuks, kui vanemad teevad omavahel koostööd ja on võimelised toimivaid kokkuleppeid sõlmima. Tundub, et teie lugu on keeruline ja koosneb erinevatest nüanssidest. Seega ei ole kirja teel võimalik tarku soovitusi jagada. Kindlasti ei ole olemas n.ö. normi, kui mitu ööd laps kusagil magama peaks. Võtmesõna on stabiilsus ja selle poole tuleks pürgida. Soovitan pöörduda abi saamiseks psühholoogi poole. Tasuta abi osas konsulteerige oma perearstiga. Kindlasti ei toimu haigekassa poolt kompenseeritava psühholoogi jutule pääsemine kiiresti, kuid tasuks end siiski kirja panna, isegi kui vastuvõtule pääsete alles kuu pärast.

Kui lapsevanemad on toetavad, siis lapsed on elumuutuste osas üsna paindlikud. Nii tutistamine, pepulaks, kui ka hääle tõstmine on võrdväärne vägivald lapse vastu.

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (3)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!