Selline mure, et oleme mehega olnud koos pea 4 aastat.Kõikon meil ilus ja tore,aga mehel on ka väga negatiivne pool. Nimelt alkoholism ja kui joob ja meil tekib riid, siis on ka asjade loopimine ning minu nügimine, tõukamine ja minu peale meeletult räuskamine. Muidugi ei lõppe kõik joomad nii,aga aeg-ajalt tuleb seda ette. Kui tuleb nädalavahetus, siis on nagu mingi kohustus, et peab väikse viina tegema sõpradega.Me oleme nendest probleemidest rääkinid ja ta saab väga edukalt ise ka aru, et tal on probleem ja ta on joodik. Samuti ta ka mõistab, et minuga on käitunud halvasti, sest väiksena ta nägi kuidas ta isa peksis ta ema ja, et ta ei taha tegelikult samasugune mees olla. Ta lihtsalt ei suuda oma emotsioonidega midagi peale hakata kui need pea peal kokku löövad ja siis läheb pilt eest ning tekibki kaos Ta on mulle ise ka öelnud, et ta tõesti tahab saada abi,aga pole osanud seda kuskilt otsida ja ma näen kui masenduses ta on peale joomist jälle. Ma tõesti armastan teda kuigi ma tean, et väga paljud mind ei mõista, aga ma tahan teda aidata, aga ma lihtsalt ei ole välja mõelnud kuidas. Ehk aitab perenõustamine või psühholoog???
Teile teeb muret teie mehe alkoholilembus, samas tunnete, et ei suuda olla piisavalt mõjus, et mees tõesti aru saaks, kui palju te muretsete ja hoolite: olukorrad korduvad, rääkimine ei aita. Tõesti, lihtsalt rääkimine-arutlemine ei anna siin reeglina tulemust.
Inimese käitumine on ikka seotud tema vajadustega. Alkoholiprobleemi taga võib olla erinevaid algseid probleeme, mis väljenduvad alkoholi tarbimise kujul. Kujunev alkoholism on enamasti probleem nr 2. Milline on probleem nr 1? See võiks olla uurimise koht.
Probleemi lahenduses on väga oluline aru saada mehe valikutest. Ilmselt olete ka ise mõelnud, millised on need pinged, mida mees kipub lahendama alkoholi abil. Kas te teate, mis mehele tegelikult tõsist muret võib teha? See on sügav teema, millest peaksite avameelselt rääkima. Etteheited tekitavad tihti inimeses tunde, et ta pole piisavalt hea, et temaga ei olda rahul, et ükskõik, kuidas ta ka ei pingutaks, see ei aita ja siis ongi lihtne käega lüüa: võtan parem ühe napsu. Nii et näiteks näägutamine aitab probleemi alal hoida, mitte ei kaota seda. See ring tuleks katkestada, uurides sügavamaid põhjusi.
Keerukam on olukord siis, kui tegu on juba tõesti alkoholismiga. Kahjuks on alkoholism sedasorti haigus, mis ei kuulu ravitavate hulka, seda on võimalik küll kontrolli alla saada, kuid selleks on vaja alkohooliku enda kõrget motivatsiooni ja tugevat tahet, ainult ümberkaudsete inimeste tahtest ja toest ei piisa.
Sõltuvuse puhul räägitakse ikka ka kaassõltuvusest ja pahatihti on alkohooliku naine see kaassõltlane, kes mehe eest hoolitsedes, tema eest asju ajades ja vastutust võttes ja teda kõigiti mõistes aitab probleemil tegelikult püsida.
Kahjuks ei saa ükski naine oma alkohoolikust meest armastuse, manitsemise, pahasuse vms abil viinakuradist päästa, kuigi see on väga levinud arvamus, et see on võimalik. Kahjuks on see müüt. Kui mõtlete tulevikule koos alkohoolikuga, siis seda ei saa rajada lootusele, et küll mees muutub, vaid tõsiasjale, et ilmselt mees ei muutu, st ta joob, on tõenäoliselt purjuspäi vägivaldne, võivad tekkida rahalised mured jms.
Spetsialisti poole pöördumine on hea mõte, siis saaks neist asjust põhjalikumalt rääkida, süveneda tegelikesse põhjustesse. Spetsialisti abiga saate ka täpsemalt aru sellest, kui tõsine see probleem üldse on (ja kui tõsist sekkumist nõuab – ehk peaks minema alkoholiravile?). Kui asi pole veel nii tõsine, siis on ehk ka täiesti võimalik, et saate teineteist kuulates ning mõista püüdes pihta sellele, mis on mehes, mis on teis, ümbruskonnas, teie suhetes, elukorralduses, üldisemas toimetulekus jms sellist, mis probleemi alal hoiab. Kui see on selgem, saab eh selle mustri katkestada, omavahel kokku leppida, mida peaks kumbki teisti tegema, et olukord muutuks.