Pereelu on seisus, kus enam ei tea, kas jätkata ja kuidas. Kirge ja hoolimist me üksteise suhtes enam ei tunne. Suudaks laste pärast kas või lihtsalt headeks inimesteks jääda, ilma süüdistamiste ja mõnitamisteta.
Tahaksin küsida, kas mul oleks mõtet enne ka individuaalnõustamisele tulla või peaks tulema kohe paarinõustamisele. Minu jaoks individuaalnõustamise mõte oleks ausalt öeldes lihtsalt esmaste negatiivsete emotsioonide mahalaadimine (ma ei tule mulle kooselus öelduga toime)
Kirjutate, et olete jõudnud oma paarisuhtega punkti, kus tuleb teha valikuid. Jätkata või ei? Kui jätkata, siis mil moel?
Laste pärast olete valmis ka kooseluga edasi minema, kuid seda juhul, kui elu koos partneriga oleks rahulik (ilma süüdistuste ja mõnitusteta- probleem, mis teid praeguses kooselus paistab tugevalt häirivat).
Üks asi, et kirg on te suhtest kadunud - on üsna tavapärane, et paar aastat peale suhte algust lahtub kirg (inimese ajukeemia, tema hormoonid on teinud oma töö, mees ja naine on liidetud paariks ja esmase kire ja külgetõmbe asemele on tulnud rahulik armastus ja kiindumus, usaldus ja hoolimine).
Loomulikult ei tähenda see, et et nüüd on romantika ja kirglikkusega asjad ühel pool,- ei, kuid sellega tuleb partneritel tööd teha, et suhet ikka värske hoida (mis laste sündides, töö- ja kodukohustuste lisandudes üldsegi lihtne ei pruugi olla).
Teine lugu- ütlete, et te suhtest ka hoolimine kadunud on. Kuidas jäävad inimesed paarisuhtes teineteisele kaugeks ja võõranduvad, nii et on tunne, et ei hoolita enam teisest?...
Kui tunnete, et teisse on ajaga kogunenud palju negatiivseid emotsioone ja te ei soovi, et ühiselt pereterapeudi/paariterapeudi juurde minnes see kõik liig jõuliselt vallanduks- võiksite tõepoolest alustada individuaalnõustamistega ning alustada iseenda aitamisest. Tunnete ventileerimine, neutraalse nõustaja toetus ning koostöö teie vahel ei saa teile isiksuse arengu seisukohalt ja emotsionaalse stabiilsuse leidmisel kahjuks tulla.
Sageli läheb paari- või pereteraapiasse üks osapool, kui teine pole nõus koostööd tegema (kuidas teiel lood on, teate te ise).
Samas, minnes koos partneriga pereteraapiasse, võib spetsialist näha vajadust teiega (või mehega) individuaalselt tööd teha, paralleelselt paaritööga.
Seega on mitmed variandid võimalikud ja otsuse peate ikka ise langetama. Terapeutide kohta saate infot: pereteraapiainfo.blogspot.com