elan koos kaksikust mehega,kes viimasel ajal on väga raskesti mõistetavaks muutunud.ta nagu ei teaks järsku isegi,mida tulevikult ootab,või mida tahab,algul soovis kangesti poega,nüüdei taha lapsest kuuldagi,alguses rääkis,et temal on minuga pikem plaan koos elada,nüüd aga pole ta enda arvates üldse pika suhte inimene,üle päeva ta jutt ja plaanid muutuvad,ta ise on väga külmaks ja ükskõikseks muutunud,.suhte lõpust pole ta huvitatud,kui ma lähen,siis mu oma asi,tuleviku on ta minuga plaaninud,kuid need ei sobi hästi kokku ta vihjetega,ma ei saa aru,mida või kuidas peaks tegema,ei oska talt midagi küsidagi.
Saan aru, et teid häirib see, et kuulete mehelt vastukäivat infot tema plaanida ja eelistuste kohta. See tekitab teis segadust, kuna puudutab päris olulisi ja suuri otsuseid.
Suured ja vastutusrikkad otsused nõuavadki tihti pikka kaalumist ning võivad tekitada segadust. Segaduse vähendamiseks oleks hea rääkida nii lootustest kui ka hirmudest. Te võiksite ka iseendalt küsida, millised on teie enda ootused, lootused ja hirmud. Avatud suhtlemise eelduseks on teineteise kuulamine ning hinnangute ja kriitika vältimine. Hinnangute asemel on võimalik väljendada oma tundeid ja vajadusi. Kui teis tekitavad mehe vastuolulised väited segadust, siis nii võitegi talle väljendada ja öelda, et need on teie jaoks olulised teemad ja vajate rohkem selgust saada.
Kooselus on võimalik pingeid maandada selle läbi, kui partnerid teadvustavad oma ootusi ja arutavad koos need teemad läbi. Kõiges ei ole vaja ühisele arvamusele jõuda, kuid hea on kui üks pool teab, mis on teisele tähtis. Selleks, et oleks võimalik ühine pere luua, on vaja teatud mõttes siiski tulevikku sarnaselt näha. Kui te ise olete teadlik oma soovidest ja vajadustest, siis on teil lihtsam leida enda kõrvale mees, kes teiega sarnaselt mõtleb ning sarnast elu soovib luua.
Oma mehega võitegi otse rääkida sellest, mida teie vajate. Püüdke vältida süüdistusi, kuid võite tuua välja faktid, mis teie arvates on vastuolulised ja väljendage, et vajate kuulda, mida nendest asjadest arvab ja mõtleb. Mõelge enda jaoks, milline võiks olla teie jaoks hea paarisuhe ning tehke oma osa, et see suhe selliseks saaks kujuneda. Üksi ei saa paarisuhet ehitada, seega eneseavamise käigus selgub, kas ka teie mees soovib tegelikult paarisuhet ja millist ning millal.
Soovi korral võite lugeda ka raamatuid, mis võivad samuti uusi ja ehk selgust loovaid mõtteid pakkuda. Mõned head raamatud suhetest on järgmised: „Teekond soovitud armastuseni" H. Hendrix ja „Suhete alkeemia“ V.Saat
Kui teil mõlemal peaks tekkima soov oma suhtega töötada ja ennetada probleeme, siis on võimalik osaleda PREP-paarisuhtekoolitusel, kus saab arendada oma suhtlemisoskuseid ning kus räägitakse erinevatel olulistel teemadel – andestamine, pühendumine, vaba aeg, seksuaalsus ja sensuaalsus, konfliktide varjatud teemad jne.
Lisaks on võimalik ka osaleda Imago suhtetöö kursustel, kus on samuti võimalik võtta aega ja tegeleda oma suhtega grupis või individuaalselt.