Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Ma ei jaksa enam

nupsu.ee
nupsu.ee
Postitatud 28.05.2009 kell 09:52
Kas oled tundnud vahel et ei jaksa enam?!Et kõigest on kõrini jne..
Nimelt olen pea-aegu 4 kuuse pisipõnni ema..Mul on elukaaslane,keda armastan!
Viimased kuu aega tunnen,et ei jaksa enam..Et olen väsinud kõigest..Ma tujutsen ja solvun pisi asjade pärast..Raske on..
Tunnen,et olen koos pisikesega üksinda..Minu elukaaslane on ELUAEGNE autofriik..
Tõepoolest..Nädalas -4 päeva tööl,ja ülejäänud aja veedab kas autot remontides või uusi otsides..Otsib endale tegevust,et mitte minu ja pojaga olla..See et olen olemas Mina ja meie laps jääb alati taha plaanile..Alati kui pisike nutab(st Kui tema magab) läheb ta närvi ja karjub minu peale,selle asemel et lapsele lutt suhu panna Rääkida ma temaga ei saa..Sest alati kui talle minu jutt ei meeldi astub ta minema..Ta ei talu kriitikat..
Eile läksime jälle tülli Sellegi poolest ärkasin mina hommikul varem üles ja tegin talle nii kohvi,kui süüa..Teda äratama minnes oli kell natuke üle poole 6-e..Ja mis ta mulle siis ütles,umbes,et : Kuna Sa nii hilja mu üles ajad,siis ärkan 5 minutit enne minekut..
Ma olin niiii vihane,et ma asjata vaeva näen..Seda Igal hommikul,kui ta tööle läheb ja tema vastab mulle nii Mul on siiralt hea meel,et pisikesel sel ajal veel sügav uni on ja ta ei kuule mida me räägime.. Mõne aja pärast ajas ta end voodist välja ja hakkas minu kallal õiendama..Ta ajas mu nii keema ,et lubasin koos pojaga ära minna...Selle peale ütles ta vaid,et ongi parem..
Miks ta mulle nii teeb?!Ma ei saa aru..Ma ei palu ju palju..Ma tahan vaid,et ta mind rohkem toetaks ja mõistaks..Ma ei ole ju mingi imeinimene,kes kõigega üksi toime tuleb..
Mida ma tegema peaksin?!Ma tean,et ta ei ole selline tüüp,kes Oma vigu tunnistaks ja meid tagasi paluks..
Kas see vastus oli abistav?
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 28.05.2009 kell 09:59
Kui kõigest on kõrini ja enam ei jaksa , siis on tõesti viimane aeg midagi ette võtta. Õnneks suudate rõõmu tunda pisipõnnist. Praeguseks pingeliseks kujunenud olukord aitab Teil mõista, mis on tõeliselt oluline, millised on Teie vajadused, et end naisena ja emana hästi tunda ja lapsele parimat pakkuda. Nüüd siis olete teinud samme olukorra muutmiseks ja iseenda aitamiseks.
Kahju on sellest, et mehega rääkimine on osutunud raskeks. Isegi, kui olete kodunt lahkunud ja näete tulevikku eraldi elades, jääte te ikka vanemateks oma ühisele lapsele. Praegu on ilmselt vara öelda, millised on mehe reaktsioonid teie lahkumisele ja kuidas ta võiks osaleda lapse elus.
Nagu oma kirjast tõdete, on pere ja omavahelise suhte püsimiseks vajalik teie mõlema soovi ja valmisolekut üksteist ära kuulata ja mõista.
Toetan igati mõtet keeruliseks läinud suhte korral, kui omavahel rääkimine raske on, pöörduda koos spetsialisti poole. Mida te ka ei otsustaks, vajate mõlemad iseendas selgust. Ühise pereelu jätkamisel on vaja muutusi omavahelistes suhetes, et samad probleemid ei korduks. Samuti on oluline suhte lõpetamisel kuidas see toimub ja seda omakorda nii teie enda heaks, kui ka lapse huvides. Rahumeelseid rääkimisi ja häid otsuseid teile.
Kas see vastus oli abistav?
miia
Külaline
Postitatud 10.06.2009 kell 09:23
Tere
Lugesin sinu kirja läbi .Su olukord ei tundu üldse nii õudene sa lihtsalt ei näe väljapääsu sellest ja oled ju asja sünnitanud .See on teile mõlemale uus kogemus .Nagu öeldakse tehke laps ja teie suhe pannakse täiega proovile.
Soovitan et istuksid maha ja mõtleksid välja või kirjutaksid paberile millega oled rahul ja mis sulle ei meeldi .Loe see paber siis läbi ja tee otsus.Olen ise 2 lapse ema ,kes kasvatab üksi lapsi .Minu eksmees (13 a olime koos ja abielus) jättis mind maha kui olin 7 kuud rase.Tundus samuti ,et maailma lõpp ja usu ma armastasin oma meest meeletult ja aga polnud ka rahul .käis tööl kui polnud tööl oli sõpradega jne...
Kuid nüüd kui sellest möödas juba varsti 2 aastat olen mõistnud et pole mõtet edasi lükkata lahkuminekut ,,,,kui mitte praegu seda teha siis hiljem juhtub see nii kui niii ...milleks oma aega raisata kui sinust ei hoolita. Minu eksmees ei tahtnud samamoodi rääkida .kuid esimesest lapsest ja ka teisestpõnnist ta hoolib .võib-olla mitte nii nagu sooviks kuid käib harva 5 min ......
See minu arvamus ja kõik asjad juhtuvad põhjusega.Olen sellest ajast saati hakkanud hästi palju lugema ,et ennast arendada ja asjadest paremi aru saada .Soovitan sul lugeda Perekond-tarkuse algus.......Lapsed on meie külalised.
Edu soovin sulle .Kui tahad rääkida siis kirjuta eks .Sa pole üksi
voldemar kirspuu
Külaline
Postitatud 26.01.2017 kell 19:29
ei jäksa
voldemar kirspuu
Külaline
Postitatud 26.01.2017 kell 19:30
olen üksi
voldemar kirspuu
Külaline
Postitatud 26.01.2017 kell 19:35
tulevikus näeme

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!