Alustukses mis on ühiseperekond?Tahaksin Teie käest teada.
Lugu järgmine minu peres on 3inimest Mina,laps ja elukaaslane.Minu elukaaslane
leiab et minu kohustus on perele süüa teha,koristada, ja pesu pesta.Minu arvates võiks mees ka koduseid töid teha.Lisaks veel ma ei sa aru mis kohustused on mehel pere ees.Mehel pole juhilube.Käime mõlemad tööl.Last aitab hoida ema mul .Laps ei saanud oma haiguse tõttu lasteaias käia.Mees on mind oma emale ka halvustanud et mina midagi tegevat. Mehega olen tuttav 2008 aastast peale.Mees on kuidagi väga pahur .Maei mõista miks on mees pahas tujus?Kuidas saaksin välja uurida et miks ta on pahur.?Näiteks küsin mehe käest et mis ta laps hommikusöökiks sõi oli .vastas mees mulle pahuralt et juustusaia.Probleem oli veel.Mehe isa määris pähe teleka.Minu mees ilma minult küsimata lasi teleka tuua.Meil on arvutid olemas mehe isa tõi meile veel.õnneks sain laht arvutist.
Igas perekonnas on oma väljakujunenud arusaamad meeste ja naiste rollidest, millised tulevad suuresti kaasa partnerite enda päritoluperedest. Kuidas seal toimisid ema ja isa, mis olid meeste tööd, millised naiste kanda, kas midagi tehti ühiselt või tegi päritolupers nö naiste töid ka mees (tegi süüa, koristas) ja naine meeste töid (suutis naela haamriga seina lüüa).
Kui luuakse oma pere, tuleb aegamööda kõik sellised olulised teemad partneritel omavahel läbi rääkida, lisaks kodutööde jaotusele ka raha teema, lastekasvatus, ühine ajaveetmine jne jne.
Teie tunnete, et pole rahul praeguse kodutööde jaotusega ning olete mures ka mehe pahuruse pärast.
Soovitan teil abikaasaga rääkida rahulikult nendest teemadest- või kui tundub, et omaette rääkides tulemusi ei tuleks- pöörduge oma ala spetsialistide poole, teie puhul siis paari- või pereteraapiasse.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.