Oma napis postituses ei täpsusta te, kas vägivaldne on teie partner, või on teil endal sellega probleeme. Seega kirjutan mõlemast.
Kui olete kogenud peresisest väärkohtlemist, siis on see lubamatu ning teie inimõiguste rikkumine.
Mis iganes põhjused teie partneri ebakohase käitumise taga on (näiteks: tema enda lapsepõlves kogetud väärkohtlemine; frustratsioon tervise/töötuse pärast)- ei õigusta see mitte mingil moel tema käitumist. Vägivald, ükskõik millises vormis see ka esineb, ei ole aktsepteeritav.
Selleks et tõestada, et teid väärkoheldakse, tuleb teada, millised on erinevad naistevastase vägivalla tundemärgid. Lisan siia lingi naistevastasest vägivallast, vaadake: www.enut.ee/lisa/ettekanne.rtf
Võib-olla oleks teile abistav, kui konsulteerite oma mureteemal vastava ala spetsialistidega.
Lisaks saate helistada ööpäevaringselt tasuta üleriigilisele tugitelefonile lühinumbril 1492, milline on loodud just erinevat vägivalda kogenud naistele, kes tunnevad, et tahavad oma probleemist rääkida.
Naiste tugitelefoni töötajad pakuvad emotsionaalset tuge; jagavad informatsiooni abi saamise võimaluste kohta üle Eesti; annavad vägivallaohvritele asjaajamisjuhiseid suhtlemisel riigi, kohaliku omavalitsuse ning teiste vajalikke teenuseid osutavate asutustega; annavad nõu asjassepuutuva seadusandluse kohta- kindlasti saate oma murele võimalikke lahendusvariante.
naisteliin.ee - info varjupaikadest
ohvriabi – kui olete perevägivalla ohver ja kui avaldus on juba politseis.
Kui te ei tule ise toime oma emotsioonide haldamisega ja konfliktolukordades kipute kasutama vägivalda, soovitan teil pöörduda abi saamiseks psühholoogi või psühhoterapeudi poole.
2 lugejat arvavad, et see vastus oli abistav.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.