Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Kärgpere

R.
Külaline
Postitatud 26.10.2015 kell 11:42
Oleme mehega koos 3 aastat ja meil mõlemal on kaks last eelmistest eludest. Meie juures elab minu 6. aastane poeg, minu vanem poeg elab isa juures ja mehe lapsed elavad enda ema juures. Probleemiks on meil see, et mees ei räägi oma tegemistest lastega kuigi see ju puudutab kaudselt ka mind. Toon mõne näite mees läks lapsi koju viima ja läks lastega kinno, kodust ära minnes ei maininud minule sõnagi, mina aga helistasin mingi aja pärast teades, et hakkab jõudma ja ei saanud aru miks ei vasta hakkan ju muretsema. Koju tulles tekkis meil sõnelus kus mina ütlesin, et kas on raske ütelda ja mees vihastas ütles kas ta ei tohi oma lastega kinos ka käia ja ta pole viieteistaastane, et peab aru andma. Minu jaoks ei tuleks kõne allagi, et lähen enda lastega kinno ja ei ütle seda mehele. Ja kui räägin mehega, et mina tahan ka teada kuna lapsed tulevad meile see oleks ju normaalne teada olen ju perenaine kes muretseb söögi jne asjade pärast. Mees aga tunneb selles nagu mingit vastasseisu kas nad ei või tulla. Küsimus pole ju et ma keelaks tal lastega olla see on ju normaalne ta peabki olema aga lapsed ju viibivad enamus koolivaheajad meie juures seega puudutab toimunu ka mind. Mina ütlen mehele alati kui minu vanempoeg meie juurde tuleb või noorempoeg isa juurde läheb, hea on ju teada mis kodus sünnib. Ootame nüüd meie ühist last mis on väga oodatud aga kardan, et see kõik hakkab veel rohkem häirima see teadmatus mis ja kuna. Mul on mehega väga raske rääkida sellel teemal ta seostab seda mingi vastuseisuga ja on üldse väga vähese jutuga. Kuidas leida sellele lahendus.
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 28.10.2015 kell 14:02
Küsite, kuidas leida lahendus, kui mees ei mõista teie soovi olla informeeritud tema laste viibimisest teie ühises kodus.

Paraku ei ole teist täiskasvanud inimest otseselt võimalik mõjutada käituma nii nagu teile sobib. Muutus saab olla tema enda valik, mille ta mingil põhjusel ise teeb. Te saate uurida iseenda vajadusi ja esitada endale miks küsimusi. Näiteks: Miks see mind häirib? Vastustega, nagu näiteks……aga nii on ju normaalne! jms. ei ole siinkohal paraku midagi peale hakata. Te peaksite veel sügavamale enda sisse vaatama, et leida see päris enda tunne, mis teid tegelikult häirib. Seda tunnet siis ilma süüdistusteta mehele peegeldada võikski. Näiteks, kui te olete jõudnud järeldusele, et teile tundub, et te ei ole tema jaoks piisavalt oluline, siis saate selle teate sõnastada mina sõnumina. Mina sõnumi kohta leiate infot meie koduleheküljelt suhtlemisoskuste KKK alt. Kui mees on kuulnud teie rahulikku teadaannet, saab ta vaid ise otsustada, kuidas edaspidi käituda. Olge valmis, et mees vastab teile midagi, kuid ärge laskuge vaidlusesse. On üsna tõenäoline, et selliselt toimides leiate peagi, et teie kaasa on oma käitumist teiega kohaldanud.

Kuna uus laps on sündimas, siis saaksite te teha mehele ettepaneku, et kuna olukord on muutunud, siis istume korraks maha ja arutame, kuidas meil on läinud, mis on veidi häirinud ja mis on hästi läinud ning saate ka arutada, kas ühel või teisel poolel on ettepanekuid uuteks kokkulepeteks, et kogu sellel suurel perel oleks mõnusm ja hubane ning, et kõigi vajaduste eest oleks hoolt kantud parimal võimalikul moel.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!