Tere!
Minu mure siis algab sellega, et meie suhte algusest saadik on olnud meil probleeme. Nii väiksemaid kui ka suuremaid.
Üritasime algul kaugsuhtega hakkama saada aga ei saanud, seega kolis ta minu juurde. Algul ilma tööta kuni lõpuks tööle sai. Aga siis kui mina tööl olin lõbustas tema end sellega, et kirjutas võõraste neidudega või siis enda tuttavatega ja nii öelda siis sebis neid. Ei öelnud, et mina olen ega, et minuga koos elab. Vaid olid musid ja kallid tema sõnumites ja rääkis, et meie suhe on täiesti mõtetu ja, et plaanib selle nii kui nii lõpetada. Seda juhtus kolm korda vähemalt. Ja iga kord oli erinev neiu! Ja kui teada sain, küsisin, ütles vaid, et ta ei jäta mind maha ja armastab mind jne.
Siis ta läks kaitseväkke, lootsin, et asjad paranevad.
Lisan ka, et ta on täielik kontrollifriik. Mina ei tohi kellegiga suhelda, väljas käia. Kui koos väljas käisime siis seisis mul selja taga nagu turvamees.
Igatahes, läks kaitseväkke ja sain siis paar päeva peale seda teada, et olen lapse ootel. Tänaseks siis juba kuuendat kuud rase.
Aga need asjad pole endiselt lõppenud.. vaid on hullemaks läinud...
Ta on ka lisanud siia enda ema ja valetab talle. Et mina teen seda ja ütlen seda. Saan tema emaga muidu väga hästi läbi.
Aga endiselt jätkuvad need tutvumisportaalide vestlused ja, et meie nagu oleks tema jaoks tühi koht.. samas väidab, et armastab ja ei jäta meid mitte kunagi maha.
Viimane kord oli lausa naine lapsega.. uuris, et kuidas ikka läheb ja kuidas hakkama saavad.
Kui mina samas pean siin üksi olema ja mõtlema kuidas mis ostetud saab. Mingit rahalist tuge temalt ei saa ega pole oodata, kuna kaitseväes nii kui nii ei saa.
Oeh, loodan, et saate mu pikast pikast kirjast nüüd miskit aru ka, et mis ma peaksin selle petmisega pihta hakkama. Kas üldse asjad võivad muutuda? Kas suudan talle selgeks teha, et see ei ole okei mida ta teeb?
Jah, lisaks ta arvab, et võib nii teha. Ütleb ka, et petab ja ongi kõik..
Tulevase emana olete segaduses ja häiritud oma partneri käitumisest, mis väljendub emotsionaalses truudusetuses (flirtimine digimaailmas), ning mis ei ole muutunud alates teiega kohtumisest/kooselust/rasedusest. Teid püüab mees kontrollida, - mis võib olla signaaliks võimalike probleemide tekkeks tulevikus. Lisaks tunnete end ebakindlalt ka majanduslikult.
Uuringud peredest näitavad, et hea paarisuhe saab toimida vaid siis, kui see tugineb neljale turvalisuse alusele- emotsionaalsele, füüsilisele, pühendumise -ja kogukondlikule turvalisusele. Peatuksin pühendumise turvalisuse juures, mida see endast kujutab? See tähendab, et võin kindel olla, et inimene, kellega koos elan- on otsustanud. Otsustanud, et mina olen talle see ainus ja õige ja käitub vastavalt. Otsustanud pühenduda meie paarisuhtele ning näeb seda pikaajalisena. See tähendab seda, et saan temas kindel olla, et ta on minuga mitte ainult täna ja homme, vaid ka ka aastate pärast.
Otsustamine tähendab ka loobumist- teistest põnevatest ahvatlustest. Pühendumist näitab ka see, kui palju oma aega ja energiat panustan ma meie paarisuhtesse ja kui peres on lapsed- suhetesse nendega.
Mis takistab pühendumist, põhjusi kindlasti erinevaid. Kas ei olda kindel suhte püsimajäämises, või ennekõike iseendas- kas ma ikka tahan kogu elu koos veeta selle inimesega, kas ma ei kaota oma individuaalsust (kartus partneriga sulanduda), hirm muutuda igavaks pereinimeseks, suutmatus psühholoogiliselt küpseda jne, jne.
Mida teha- üks võimalus on koos partneriga minna prep- paarisuhtekoolitusele (paarisuhte rahulolu edendamise programm), millised toimuvad eesti eri kohtades sel sügisel ja kus õpetatakse paare märkama suhtes ohumärke, tõhusaid suhtlemisviise ja palju muud kasulikku. Kui teie elukaaslane ei soovi koos teiega koolitusel osaleda, saate osaleda üksi prep-üksikisikutele koolitusel, ehk "Minu suhe on minu kätes". Mõlema koolituse kohta saate infot:http://prep.ee/kalender/
Kuna olete lapseootel, on teil võimalus saada tasuta psühholoogilist nõustamist, raseduskriisi nõustamist. Selle võimaluse kohta saate infot: rasedus.ee
Olete keerulises olukorras ning soovite muutusi, - kui teie partner mõistab teie muret ja on valmis panustama (andma oma osa), on ka teie suhtel võimalus!
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.