Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: pereelu

maiken26
Külaline
Postitatud 31.03.2015 kell 13:57
minu mees nimelt jookseb oma sugulaste palvete peale. Kuidas mehele selgeks teha, et ta tuleks arvestata oma perega. Mees täitis enda venna soove. Kui mina palusin enda mees siis ta minu suhtes millegipärast vastutulelik ei taha olla. Mees jooksis vanasti oma õele ka pidevalt appi. Nimelt sooviksin teada kuidas saaksin et ta minu soovidele ja palvetele ka vastaks?
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 01.04.2015 kell 14:34
Teie mees on alati olnud oma päritolupere liikmete vastu väga abivalmis, aidates nii õde kui venda, kui teda appi kutsutakse. Tunnete, et olete abikaasana jäänud justkui vaeslapse ossa ning soovite teada, mida teha, et mees ka teid kuulaks ja aitaks.
Miks teie mees on vastutulelik pigem oma sugulaste ja mitte teie vastu, raske öelda. Me kõik tuleme oma päritoluperekondadest, sealsete kommete, arusaamade ja väärtushinnagutega. Kui seal on olnud väärtuseks perekonna toetamine ja teie mees on sellise teadmise ja aitamiskogemustega lapsest täismeheks kasvanud, siis on need temaga kaasas igavesti. Lisaks eenevale on oluline aspekt ka see, mida aitamine teie mehele tähendab, mida see talle annab? Emotsionaalse heaolutunde, et olen vajalik; tunnustus, mida aitajale edastatakse; soojad suhted sugulastega ning soov neid hoida jne jne.?
Teie tulete oma perest, kus võibolla olid teised põhimõtted... mis aga ei tähenda, et teie abikaasa ei peaks teid aitama ja toetama, kui teie tema poole pöördute.
Võite mõelda, kui head suhted, kui lähedased te oma mehega olete. Kui paarisuhe toimib, on pigem loomulik, et mees pöördub oma naise poole (selle asemel, et endiselt oma päritoluperele keskenduda).
Kas teie mees teab, kui palju tema käitumine teid pahandab? Kuidas siis oma mehele teada anda, et ta peaks enam oma perega arvestama- tuleb temaga rääkida ja on oluline, et seda tehes räägite minakeeles ja teist poolt süüdistamata. Kuidas seda teha, vaadake ka http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/kkk/
Aus ja avatud suhtlemine võib anda teile vastuseid. Tuleks püüda leida sobiv rahulik hetk ning anda mõista, et soovitakse rääkida enda jaoks olulisel teemal. Rääkige sellest, mis on teid kurvastanud ja muretsema pannud ja ka sellest, milliseid tundeid tunnete oma partneri suhtes ning mida ootate ja vajate. Soovitav on hoiduda süüdistustest, pigem väljendada oma tundeid ja vajadusi. Püüdke üksteist hoolega kuulata. Selleks leppige kohe alguses kokku, et räägite kordamööda- algul räägib üks ja teine sõnastab kuuldu ümber, sinna midagi lisamata ega end kaitsma asumata. Kui üks osapool tunneb, et teda on mõistetud, annab sõna teisele ja protsess kordub. Seda niikaua, kuni olete teema lahti rääkinud ja saate hakata probleemile koos lahendusi leidma.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!