Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: erimeelsused nii suured..... vol 3

Signe
Külaline
Postitatud 16.02.2015 kell 08:32
Ma olen juba korra kontakteerunud ja mingit otsest abi ma küll ei saanud.Küll aga soovitati lihtsalt endal sealt lahkuda ja siis hakkab asi lahenema.Ilmselgelt on see ka puhas manipuleerimine ,et ,kui sa ei tee nii nagu tahan,siis ma vastan omakorda jamadega.Kas siin on tegemist tegeliku hoolimisega? Pigem hoopis teineteisele ärategemisega nagu lastele kombeks,et kellel parem mänguasi.Lastekaitse töötaja hinnangutel ei ole me mõlemad head lapsevanemad.
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 16.02.2015 kell 12:19
Olen teile korduvalt vastanud, kuid tundub, et te pole siiski saanud seda vastust, mida ootate. Kas saaksite selgemalt sõnastada, milline on teie ootus minule kui spetsialistile? Soovin, et saaksite abi ja selguse ning seejärel tegutseda sel moel, et see olukord lõpuks veidi rahuneks.
Minu vastused on seni olnud kolmel suunal:
1. Viited ja selgitused selles osas, mis puudutab paarisuhet, selle võimalikku parandamist-rahustamist. Kas saan õigesti aru, et te kumbki ei soovi paarisuhet jätkata? Kui nii, siis jätame selle teema üldse kõrvale.
2. Viited ja selgitused selles osas, kuidas te saate toimetada lapsevanematena, et saaksite täita oma kohust lapse kasvatamisel. Laps vajab kindlasti mõlemat vanemat ja laps on paremini kaitstud, kui lapse isa ja ema ka lahku läinuna saavad normaalselt läbi, teevad kokkuleppeid, peavad neist kinni ja vahetavad lapsesse puutuvat infot rahumeelselt. Neid kokkuleppeid saab teha ka ilma lastekaitse, notari või kohtu esindajatega kohtumata - kuid see eeldab, et te suudate omavahel, kahekesi leppida kokku, kus laps elab, kes on põhiline hoolitseja, kuidas, kui tihti ja kus kohtub laps selle vanemaga, kes temaga igapäevaselt koos ei ela jms. Kui te ei suuda neid kokkuleppeid kahekesi sõlmida, võite pöörduda perenõustamisse või ka lastekaitse spetsialisti poole, kes võib olla teie kahe vahel rahustaja ja läbirääkimiste korraldaja (sama saab teha ka perenõustaja). Siin on väga oluline, et see vanem, kes jääb lapse põhiliseks hooldajaks, hoolitseks selle eest, et lapsel oleksid kõik tingimused selleks, et ta saaks areneda ja kasvada turvaliselt, lapse füüsilised (elukoht, soe tuba, piisav toit, mänguasjad jms) ja emotsionaalsed (piisav hoolitsus, turvalisus, lähedus) vajadused oleksid kaetud. Samuti peaks kokku leppima elatisraha maksmise vajalikkuse ja suuruse osas.
3. Viited ja selgitused selleks puhuks, kui te omavahel kokku leppida ei suuda.
Sel juhul on esimene instants, kuhu pöörduda, lastekaitse, kus tehakse esmased kokkulepped ja lahendused. Olukorras, kus üks vanem ei osale või ei taha osaleda lapse kasvatamises, on mõistlik leppida omavahel kokku lapse hoolduse osalise või täieliku üleandmise osas. Kui te seda omavahel teha ei saa, siis on võimalus teha see notariaalses vormis. Kui kokkuleppe saavutamine ka notari juures osutub võimatuks, saab üks vanem esitada avalduse kohtule lapse hooldusõiguse osaliseks või täielikuks üleandmiseks.
Palun andke märku, kui midagi jäi segaseks ja vajate lisaselgitusi.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!