Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Kuidas ja kas on vajalik säilitada abielu

abielumees 1
Külaline
Postitatud 08.10.2014 kell 09:38
Meie abielu on kestnud üle 20-ne aasta. Lapsed on vahepeal suureks kasvanud ja kõik see mille nimel oleme pidanud pingutama on järgmisse iseseisvasse etappi jõudnud. Elasime tavapärast elu, kus naine oli täielikult pühendunud laste kasvatamisele ja kodule, ning mees tegeles teenimisega. Materiaalselt oleme kindlustatud. Kogu elu jooksul oleme elanud perekondlikku elu.(puhkusereisid koos perega ja kõik tegemised ja toimingud sai ellu kutsutud perekeskselt). Puudu oli alati särast ja soovist midagi naise ja mehe vahel koos ette võtta. Mehe ponnistused selles vallas, et midagi koos kahekesi ette võtta lükati enamus kordi mingil ettekäändel naise poolt tagasi. Nüüd on naisel tekkinud sõpruskond ja hobi, kus ta veedab kõik oma õhtud ja väidab, et see olevat tema isiklik elu ja see mind ei peaks puudutama. Minule ütleb veel täiendavalt, et mina tema sõpradega ühte ei sobivat ja leidku ka mina omale igavust peletav tegevus. Talle lihtsalt meeldib nii. Mulle aga tundub, et kui ta juba mitmeid aastaid elab oma nii-öelda isiklikku elu pereelu arvelt (minu vaatevinklist) ning tähelepanek on selline, et igal võimalusel on naine üksinda kodust väljas. Mina püüan ikka pereinimese elu edasi elada. Kas sellises situatsioonis on mingisugust muud lahendust, kui abielu lahutus.
Mulle lihtsalt tulevad pähe igasugused mõtted ja eelkõige just sellepärast, et sisemine rahu on kadunud. Rääkida naine ei taha ja teda kõik rahuldab.
Soovitab lahutuse sisse anda.
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 09.10.2014 kell 21:25
Iga pere elus on erinevad etapid, kus igal perioodil on oma eesmärk ja ülesanded, millega toimetulek tagab pere jätkuva arengu. Teie omas on kätte jõudnud olukord, kus lapsed on suured ning tähelepanu peaks suunduma lastelt taas paarisuhtele. See aeg on omamoodi abielu uuendamise aeg, kus on võimalik taas leida ja teha midagi, mis tõeliselt innustab mõlemat partnerit.
Mis võib olla paras väljakutse,- eriti kui varasemates etappides pühenduti vaid lastele ja lapsevanema rolli täitmisele. Nii võivad mehe ja naise rollid jääda kiratsema ning kui tähelepanu fookus liigub lastelt taas teineteisele võib ootamatult avastada, et ei olegi enam teineteisega midagi ühist, ollakse võõrandunud, sest pikkade aastate jooksul pole lähisuhet "toidetud".
Pikema jututa,- kuna tunnete end segaduses, teie sisemine tasakaal on kadunud ning te ei tea, kuidas, ja kas on üldse mõtet paarisuhet päästa,- võtke ühendust paari- või pereterapeudiga. Terapeut vaatleb kõiki peres ja paarisuhtes esinevaid ebakõlasid laiema mõju kontekstis. Isegi kui teie naine ei soovi kohe teiega koos nõustamisele minna, alustage teraapiaga ise, üksi. Samas andke oma abikaasale siiralt ja avatult ning kindlasti süüdistamata! teada oma vajadustest, mõtetest/soovidest, hirmudest abielu osas ning et soovite võimalust koos temaga kujunenud olukorra üle neutraalse spetsialisti abil pilku heita.
Terapeutide kontakte saate vaadata nii pereterapeutide ühingu alt: www.pereterapeudid.ee ,
kui perekeskuse Sina ja Mina nõustamislingi alt.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!