tere
Kirjutan sellepärast, kuna vajan abi kuidas elus edasi minna. Minevikust veidi rääkides olin väga pikka aega koos mehega keda toeliselt armastasin ja usaldasin, KUID avastasin et ta petab mind, see tegi mulle väga haiget ja tombas mind jalust täiesti maha, olin nagu kuuvarjutus kuna ei uskunud et niimoodi voidakse mulle teha. Asi loppes sellega et meie teed läksid lahku. Tänaseks päevaks olen leidnud endale uue elukaaslase ja isegi riiki vahetanud tema pärast ning oleme ka kihlatud. Ütleme niimoodi et aastaaega oli koik väga super ja abielus me veel ei ole. Kuid olen hakanud kahtlustama ja mul on ka allikaid kus olen täheldanud et ta otsib kontakti teiste naistega, votsin teema üles ja tema väidab et armastab mind ja ma saan teda usaldada jne....Aga siiski kui oled juba korra petta saanaud ei suuda ma oma uut elukaaslast enam usaldada ja ma ei tea mida edasi teha. Ma ei saa talle ju otse ütlema minna et tean mida sa plaanid, et otsid suhteid ja plaanid ka kokku saada. Mingi aeg oli rahu majas aga nüüd jälle ja tunnen et mu minevik jälitab mind ma ei suuda usaldada ja see koik kasvab aind hullemaks ning ma ei tea enam kuidas edasi elada? Kas kihlatud mees käitub sedasi????
Olete kihlatud, kuid teile tundub, et mees otsib kontakte teiste naistega. See teeb teid rahutuks ja kahtlevaks. Teid mõjutab ka negatiivne kogemus eelmisest suhtest.
Te küsite, kas kihlatud mees käituks sedasi. Seda on raske öelda, sest kui teie kihlatu suhtleb mõne vana tuttavaga, kellest rääkimine ei ole lihtsalt jutuks tulnud ja see suhtlus on teemal: “Tere, kuidas läheb?”, siis on teievaheliste kokkulepete küsimus, kas ja kui palju te tulevikus oma endiste tuttavatega läbi käite. Kui aga mees tõesti otsib teie eest varjatult tutvusi, et flirtida, siis on see pigem küsimus teile : Kas te olete see naine, kes hoolimata teadmisest, et mees teiste naistega flirdib, otsustate abielluda?
Kuna olete koos olnud juba aasta, siis hakkab esialgne “liblikad kõhus” tunne tahaplaanile jääma. Mõnikord võibki juhtuda, et eesriie tõuseb ja nii avastatakse end justkui uue inimese kõrvalt. Esile on kerkinud kaaslase need käitumisjooned, mida varem ei teadvustatud.
Alustage sellest, et proovige iseendas luua võimalikult suur selgus. Mõelge, millised on need väärtushinnangud, mille järgi just teie elate ja millised valdkonnad peaksid olema teie elus, mis tagavad just teie rahulolu (hobid, karjäär, tervis, sõbrad, eneseareng, hetke nautimine, looduses viibimine, pere, paarisuhe jne.). Võiksite arutleda, millised on teie enda ootused ja unistused elule tervikuna. Need valdkonnad tasuks lausa must- valgel kirja panna ja võimalikult väheste üldistustega. Mõelge, kas teie poolt väljatoodud valdkondades on teie rahulolu hetkel piisav. Nii teate, kuhu poole olete liikumas ja milliseid muudatusi tehes teie rahulolu eluga üldiselt suureneb.
Kui iseenda osas on suurem selgus, siis klaarub pilk ka partersuhtele esitatavate ootuste osas kergemini. Paarisuhtele esitatavaid ootusi soovitatakse näha läbi kolme tasandi. Esmased ootused on need, mis on teile n.ö. pühad. Nende osas ei ole mõistlik teha kompromisse ega järelandmisi, sest lõppkokkuvõttes oleksite ikkagi õnnetu. Teisesed ootused on sellised, kus saaksite teha mööndusi ilma, et see teie rahulolu eluga suuresti mõjutaks. Kolmandat liiki ootused on sellised, mis oleksid teie jaoks pigem rõõmustavaks lisaväärtuseks. Siinkohal ei peaks niivõrd keskenduma kaaslase isikuomadustele kui just suhte iseloomule.
Nimetan siinkohal näiteid partnersuhtele esitatavate ootuste osas: flirdist ja kõrvalsuhetest hoidumine, harmoonia, empaatilisus, kokkulepetest kinnipidamine, truudus, austus, kannatlikkus, abivalmidus, soov abielluda, füüsiline lähedus, emotsionaalne lähedus, armastus, üksteisele turvalisuse pakkumine, ettevõtlikkus, majanduslik kindlustunne, edasipüüdlikkus, hoolitsus, humor, iseseisvus, lojaalsus, mõistmine, optimism, perele pühendumine, seksuaalne sobivus, soov saada lapsi, spontaansus, tasakaalukus, sportlikkus, sõltuvustest vaba, tervislike eluviiside järgimine, koostöö, kodutööde võrdne jaotamine, lastega tegelemine, ühine planeerimine, puhtusearmastus, initsiatiivikus, komplimentide ja üllatuste tegemine, soov omada koduloomi, üksteise tunnustamine, tähtpäevade meelespidamine, ühiste hobide olemasolu, romantiliste hetkede jagamine, koos reisimine jne.
Kindlasti oskate eeltoodud nimekirjale lisada omalt poolt just teile omaseid ootusi. Edasi valige saadud nimekirjast 10 just teie jaoks väga olulist teemat. Viimaseks leidke 3-5 kõige tähtsamat kirjeldust. Nii saate teada, millised on teie isiklikud ootused suhtele, millest ei oleks mõistlik loobuda.
Kui säärane eeltöö on tehtud, siis saaksite oma kihlatule rääkida oma nägemusest paarisuhte osas. Võib olla on ta nõus isegi sama mängu mängima ja saaksite siis koos arutada, millised teie valikud kokku langevad ja millised mitte. Ootused ei pea alati just 100%liselt kokku langema. Kokkulangevusest oluisim on see, et olete oma vajadustest partnerile teada andnud.
Kui te olete oma vajadustest ja ootustest mehele kindlalt teada andnud ning, kui ikkagi on teil kindel teadmine, et mees tegeleb millegi varjatuga, mis teile ei sobi, tasuks tõsiselt kaaluda, kas olete valmis jätkama.
Soovin teile kainet meelt otsuste tegemisel!
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.