Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Sundmõtted ja sundkäitumine. Armukadedus, viha ja keskendumishäired.

M28
Külaline
Postitatud 13.01.2013 kell 23:16
Tere!
Olen 28-aastane mees. Minu armukadedus ja sundmõtted süvenevad iga päevaga. Olen hetkel olnud suhtes natuke üle kolme aasta ning ei suuda enda armukadedust kontrollida. Nuhin elukaaslase asjades, arvutis, isiklikes asjades. Kontrollin isegi ta riideid, pesu (intiimseid esemeid), üritades selgitada, millal ta neid kasutanud on. Iga kord kui ta kohtub mõne uue inimesega, siis olen veendunud, et tal on selle inimese suhtes seksuaalsed mõtted ning mina ei ole talle enam seksuaalselt atraktiivne. Olen kindel, et ta on seksuaalne pigem iseendaga kui minuga. Et tal on oma kindlad salamõtted ja soovid ja seksuaalfantaasiad. Olen ärev ja ei saa muule enne keskenduda kui olen tema asjade ja tegemiste "kontrollrituaali" täitnud. Kui avastan midagi, mis on minu jaoks ebanormaalne või natuke kahtlane, siis tabab mind kirjeldamatu raev, ärevushäire ja suutmatus tegeleda ükskõik mille muuga. Minu paljud ideed keerlevad mu partneri seksuaalsuse ümber. Oma eelnevates suhetes on partnerid üldiselt minu vastu huvi kaotanud ning mind maha jätnud. Olen jõudnud punkti, kus suudan olukorra tõsidust endale teadvustada, aga sundmõtteid ja tegevusi maha suruda ei suuda.
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 15.01.2013 kell 23:56
Sundmõtted ja -käitumine on üsna levinud, kuid ka hästi varjatud häire: paljud inimesed kannatavad selle all, ent loomulikult ei ole see teema, millest inimesed julgeksid avameelselt rääkida, seda isegi oma lähiringis. Ometi on probleem küllalt painav, sest vaatamata probleemi teadvustamisele ja püüdele ennast takistada on sellest omal jõul vabaneda keerukas.
Kirjelduse järgi tundub mulle, et peaksite kindlasti pöörduma psühhoterapeudi poole. Vahel on vajalik kombineerida psühhoteraapia ka ravimitega – kuid selle üle otsustab arst. Sundkäitumise problemaatikas peetakse edukaks käitumiskognitiivset ravi (vt näiteks http://www.sensus.ee/nk.php), kuid loomulikult võite lihtsalt otsida psühholoogi, kes tundub teile sobivat – usaldussuhe oma psühholoogiga toetab tervenemist. Koos psühholoogiga on turvaline arutleda oma mõttekäikude üle ja ka võimaluste üle neid muuta. Soovitan teil kindlasti pöörduda spetsialisti poole.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!