Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: Kuidas toetada meest?

Tüdruk
Külaline
Postitatud 30.10.2012 kell 23:26
Tere,

Olen olnud suhtes mehega 1,5 aastat, elame erinevates linnades ja peamiselt kohtume nädalavahetustel. Algusest peale olen teadnud, et naisega on neil abielu läbi, see oli juba kaua enne minu aega. Neil on ka 3 last ja siiani elasid nad kõik ühe katuse all, aga eraldi tubades. Nüüd on naine lõpuks välja kolinud ja mees saaks oma eluga edasi minna, aga tema käitumine minu suhtes on peale seda muutunud, võiks öelda minu suhtes palju jahedamaks. Tunnen seda meie telefoni vestlustes ja sõnumivahetuses. Tema jutu järgi on kodus nüüd vaja nii palju teha ja sättida, et meie ühine aeg on peaaegu ära kadunud, vähem suhtlemist ja kokku lepitud kokku saamised on ka ära jäänud. Olen meie ühiste sõpradega rääkides saanud teada, et mees elab seda välja kolimist raskelt üle. See on ju ikkagi kindel märk, et see periood üle 15 aasta laste emaga on läbi saanud. Ma saan aru, et see on raske, aga ei taha ka et meie suhe sellepärasdt kannatab. Ma ei ole sellises olukorras olnud ja see teeb mulle väga muret. Kuidas sellises olukorras käituda, mind häirib see jahedus. Kuidas see teema jutuks võtta, kuidas meest toetada, mida öelda, kuidas öelda? Mida peaks kindlasti vältima? Suur tänu iga soovituse ja nõuande eest.
Auli Kõnnussaar
Psühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 02.11.2012 kell 15:57
Ma saan aru, et tajute oma suhtes mehega muutust peale seda, kui mees oma eksnaisest lõpuks ka füüsiliselt lahku läks. Olete olnud suhtes selle mehega juba 1, 5 aastat, kuid samal ajal on mees elanud oma laste emaga samas majas. Nüüd, kui laste ema ära kolis, on mees teie suhtes jahedam ja saan aru, et emotsionaalselt kinnisem. Teie jaoks on see olukord keeruline, sest olete justkui paarisuhtes selle mehega, kuid nüüd toimub tema elus ühe suhte lõpetamine, mis on justkui selle mehe isiklik teema.

Ideaalis võiks olla tõesti nii, et üks paarisuhe lõpetatakse ära ja elatakse läbi lõpetamisega seotud tunded ning luuakse endas uuesti teatav terviklikkuse tunne, et olla valmis alustama uut suhet. Tegelikkuses ei alustata alati uusi suhteid siis, kui eelmised on lõpetatud ja seda erinevatel põhjustel. Kindlasti tekitab selline olukord rohkem segadust. Isegi kui teie mehel oli eelmine suhe ammu nö läbi, siis tegelik lahku kolimine toob üles erinevaid tundeid ja mälestusi, mille läbi töötamine võtab aega. On loomulik, et lahkumineku ajal vajab inimene erinevaid isiklikke tegevusi, et muuta kodu uuel viisil enda omaks ja jätta psühholoogiliselt hüvasti selle kooseluga, mis pikki aastaid kestis. Lahku minnes on vaja inimesel luua uus pilt iseendast ja uued sihid oma tulevikuks. Tavaliselt on uue olukorraga kohanemiseks vaja aega. Mõni inimene vajab sõpru, kellega rääkida, kuid teine võib vajada omaette oleku ruumi ja aega.

Igasugused muutused tekitavad stressi ja vajavad kohanemist. Antud muutus mõjutab loomulikult ka teid, sest mehe suhte muutumine eksnaisega muudab mingil viisil ka teie suhet. Alati on abiks see, kui julgeda asjadest otse rääkida ja teha endas ruumi, et kuulata teise vajadusi. Võimalik, et teie vajadused on hetkel erinevad, kuna teie vajate lähedust ja avatust, kuid tema võib vajada omaette olemist. Ka erinevatest vajadustest võib rääkida. Selleks, et jaksaksite aktsepteerida tema vajadusi, soovitan teil seniks leida enda jaoks midagi, mis teile rõõmu ja energiat pakuks. Kui jääte koju nukrutsema, siis sellega ei toeta te tõenäoliselt ei meest ega ennast. Kui mees ei soovi teiega oma eelmise suhte lõpetamisega seotud tundeid ja meeleolusid jagada, siis on teie võimalus talle lihtsalt aega anda ja väljendada oma valmisolekut teda kuulata koos aega veeta. Seniks aga tehke midagi, mis pakub teile endale rahuldust ja tõstab tuju.

Tõenäoliselt toetab meest see, kui teie suhtumises on mõistmine, et hoolimata teie juba üsna pikast kaugsuhtest, võivad tal ikkagi olla segased tunded oma eksnaisest lahku kolides. Tavaliselt julgeb mees rohkem avaneda, kui ta näeb, et tema vastuolulised tunded oma eksnaise vastu ei tee uuele partnerile liigselt haiget. Avatud suhtlemisest sünnib arusaam, mida keegi vajab ja siis on juba lihtsam leida võimalikke lahendusi, kuidas edasi.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!