Tere. Meie abielus on hetkel raske aeg. Abikaasaga oleme koos olnud 8 a. ja sellest kohe 3 aastat abielus. Meil on tütar kes on 2 aastane. Ma ise arvan, et meie elu teeb raskeks igasugused probleemid. Abikaasa isa 60a. on raskelt haige (vähihaige), isa on psüühiliselt täiesti ebastabiilne ja terve elu on ta kõiki ja kõike halvustanud....eriti oma perekonda. Ütleb alati et kõik on lollid ja saamatud. Et oleme talle nö. nuhtluseks kaelas. Abikaasa töötab meist eemal, tuleb koju meie juurde puhkepäevadeks. Abikaasal on suured võlad kaelas, ta peab toitma oma venna peret, oma peret ja aitama oma vanemaid. Meie suhet lõhub abikaasa haiglane armukadedus. Ta arvab et mul on keegi kes käib mind magatamas kui teda kodus pole....kuna talle tundub et ta ei ole ihaldusväärne mulle, et teda ei oodata koju. Jah, kui meil on riid majas olnud siis tõesti, ei ole mul mingit isu armatseda. Aga kui meil on kõik korras omavahel siis me naudime teineteist. Mehel on kanepisõltuvus. Istusime mehega maha ja rääkisime teineteisele millega me ei ole rahul. Tundub et saime suud ja hinged tühjaks räägitus. Ja otsustasime, et kuna on nii raske ja närviline aeg, et hakkame rahusteid mõlemad tarbima, mis te sellest arvate? On see mõistlik? Me armastame ja austame teineteist ja tahame, et meil kõik saaks korda. Ja me mõlemad teame, et kõige suurem kannataja on meie laps. Me mõlemad tahame et kaoksid katlused ja pinged aga meile tundub et ise me sellega ei saa hakkama...vajame abi. Mida soovitate??
Lugedes Teie kirja on täiesti selge, et ühe perekonna jaoks on muresid palju. Kõik Teie poolt nimetatud probleemid mõjutavad kindlasti paarisuhet ja loomulikult ka last. Lisaksin siia ühe mõttetera: "Perekond on nii tugev, kui on paarisuhe." Lühidalt olete õigel teel. Paarisuhtega tegelemine on kõige olulisem edasiminekuks.
Rõõm on lugeda, et olete partneriga mõlemad valmis pingutama. Kui mõlemad on valmis tööd tegema suhte nimel on kõik võimalik.
Omavaheline suhtlemine on kindlasti kõige olulisem, mida olete juba edukalt teinud.
Rahustite võtmine on teatud olukorras vajalik. Samas tuleks kindlasti arstiga konsulteerida, mida võtta ja kui palju. Kõige olulisem punkt rahustite juures on see, et samal ajal kui tarbitakse ravimeid tuleb ka probleemi lahendada. Hea tulemuse jaoks jääb rahustitest väheks. Rahustid võtavad maha pinget aga ei paranda suhteid sügavuti. Toote ka ise välja, et ise sellega hakkama ei saa. Teie olukorras võib abi olla paariteraapiast, kus terapeudi abiga saate oma paarisuhte ja pereelu taas tasakaalu.
Kokkuvõttes olete õigel teel. Nüüd tuleb veel leida endale sobilik terapeut, kes saaks olla spetsialistina abiks.
Parimate soovidega
Kristi Raava
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.