Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted elukaaslasega :: suhe

Pilleriin
Külaline
Postitatud 30.09.2010 kell 17:28
Olen oma praeguse abikaasaga pea aasta abielus olnud.Enne seda me käisime peaaegu kolm aastat.Temal on kaks last,poiss kasvab meie juures ja tüdruk on ema juures.Ja minul on kaks tütart.Oli kõik korras ja lapsed suhtlesid omavahel hästi,seni kuni kokku elama kolisime.Uues kohas leidsid minu tüdrukud omale palju sõpru,kelledega siis suurema aja õues mängitakse.Mehe poeg on rohkem omaette ja ei suhtle teistega.Tänu sellele nüüd ka minu tüdrukud palju poisiga koos pole.Ja kui mehe tütar meil käib,siis tema on ka nagu kõrvale jäetud.Aga tänu sellele ,et meie lapsed palju oma vahel ei suhtle,on ka minu ja mehe vaheline suhe hoobi saanud.Ta väiidab,et tüdrukud on süüdi,et lapsed omavahel ei suhtle.Suvel käis ainult oma lastega kuskil väljas,meie olime kodus.Kui seda mainisin,siis ütles et kuna lapsed omavahel ei suhtle,siis mis mõttega ta tüdrukud peaks kaasa võtma.Kui olen hakkand rääkima ja paluma,et me võiks ikka oma suhet parandada ja üksteisele rohkem tähelepanu pöörata,siis ma jälle kuulen,et lapsed jne.
Ma arvan ise,et meie vaheline suhe on ju ainult meie oma,et selle vahele ei tohiks ju keegi tulla?Saan aru,et lapsed on tähtsad,aga siiski?
Sai keeruline kiri,aga ootan siiski vastust!
MB
Külaline
Postitatud 01.10.2010 kell 07:39
Hei Pilleriin,

Kui vanad need lapsed on, kellest juttu?
Pilleriin
Külaline
Postitatud 01.10.2010 kell 07:59
Mehe lapsed on poiss 10 ja tüdruk 8 ja minu plikad 10 ja 13.
Niitse
Külaline
Postitatud 01.10.2010 kell 10:30
Võib-olla siis oleks mõistlik pühendada aega ja energiat ühise peretunde loomisele. Istuge mehega maha ja arutage omavahel, mis võiks olla need tegevused, kus te kõik koos lastega saaks kaasa lüüa. Kas lähete kõik koos näiteks välja sööma, sporti tegema (kui tegu on võistlustega, siis peaks nii tegema, et kõik teie tiim on ühes meeskonnas, vastasmeeskonnas olemine tekitab asjata rivaliteeti ning see võib anda hoopis vastupidise efekti), mõni tubane mäng, koos näitustel-muuseumis käimine, matkamine. Meie oleme harrastanud ka pereõhtut. Meil on lastega kokku lepitud, et iga reede õhtu on meie õhtu, siis teeme miskit head näksida (selle tegemisse kaasame ka neid aeg-ajalt), ajame juttu, kuulame, mis neil keelel ja meelel jne. Iga reede see ei õnnestu, neil on vahel ka isu muud teha, aga üldiselt see toimib hästi. Kindlasti ei peaks see olema koos millegi sellise tegemine, kus te üksteisele üldse tähelepanu ei pööra, nagu teleka vaatamine, kinos käimine jms.
Väga oluline on, et need tegevused oleksid regulaarsed ja et te mehega hoolitsete selle eest, et kokkulepitud ajad teete vabaks, lülitate oma mobiilid välja ja tegutsete ühiselt.
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 01.10.2010 kell 19:31

Sageli on nii, et kohanemine uue olukorraga, uue kodu ja pereliikmetega võtab aega ja ei kulge sugugi probleemivabalt. Palju muutub igapäevases elukorralduses ja kindlasti ka omavahelises suhtlemises. Kuigi olite varem mitu aastat tuttavad, on kooselu siiski hoopis teine olukord. Ka igatsus vana elukorra, eelmise pere liikmete järgi võib ilmneda hoopis hiljem.
Olete märganud mehe laste raskusi kohanemisel ja praegu olete rohkem mures oma suhete pärast mehega. Küllap see ongi määravam, sest laste heaolu ja ühte peresse sulandumine oleneb suuresti sellest, kuidas te omavahel läbi saate ja kokku hoiate.
Eelkirjutaja on juba mitmeid mõtted andnud, mida ja kuidas võiks ühiselt ette võtta. Ühised tegemised, kõigi kaasamine ja igaühe huvide arvestamine aitab luua ühise pere tunnet.
Kellegi süüdistamine (nt tüdrukutele vastutus jätta) suhete mittelaabumisel vaevavalt küll lapsi ühist keelt leidma paneb. Siinkohal sobiks teha kõigi osavõtul üks ideede genereerimine, mille tulemusena võiks sündida kokkuleppeid, mida koos teha. Küllap tulete ise headele mõtetele, kuid midagi regulaarset ja ühist võiks ka olla, nt õhtusöögid, mille juurde võiks kuuluda ka üksteise tegemistest huvi tundmine, rõõmude-kordaminekute ja murede jagamine.
Nüüd aga Teie ja mehe suhted. Küllap olete pettunud, kui mees vaid oma lastega koos midagi ette võtab, jättes Teie lapsed kaasa võtmata ja ka Teid ennast. Ühest küljest on loomulik, et mees soovib vahel vaid oma lastega koos olla, kuid siis tulebki see põhjenduseks tuua ja seda saab siis ka mõista (antud juhul mõjus see pigem etteheitena teistele ja suhteid õõnestavalt).
Kui ma õigesti aru saan, siis lisaks sellele riivab Teid vähene aeg kahekesi ja Teie ettepanekute tagasi lükkamine. Praegu oleks aga tõepoolest väga oluline, et teievaheline lähedussuhe ei kannataks ning selleks on vaja teineteisele pühendumist ja selleks aja võtmist. Eelkõige aga tahet ja usku, et ka teine teeb oma parima, et paarisuhe toimiks. Kui olete oma suhte pärast mures, siis tuleb sellest kindlasti mehega rääkida. Ikka nii,et ei kritiseeri ja ei süüdista, vaid väljendate oma muret, vajadusi ja tundeid. Suhted saavad toitu üksteise toetusest, tunnustusest ja usaldusest. Väljendage mehele kindlasti ka seda, mida tema juures hindate ja mida temaga koosolemine Teile tähendab ja mis rõõmu valmistab.
Seega kõige olulisem on hoida mehega kontakt emotsionaalsel tasandil ja see aitab lahendada ka teised ettetulevad probleemid.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!