Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: 1,5 aastane lasteaeda/hoidu

Kati
Külaline
Postitatud 25.11.2016 kell 23:56
Tere

Pean varsti 1,5 aastaseks saava poja juurest tööle minema. Ei hakka siinkohal täpsemalt peatuma põhjustel, vaid sooviks nõu, kuidas seda kõige valutumalt korraldada. Lähen tööle kui poeg on 1a5k vana, u kaheks kuuks jääb lapsega koju isa. Meil on ka 3 aastane tütar, kes käib lasteaias (kuigi tõbede tõttu on ka päris tihti kodus). Algselt plaanisime kasutada lapsehoidjat - et keegi tegeleks 100% me lapsega, kui ma ise ja lapse isa tööl oleme. Samas oleme üha rohkem aru saanud, et see käib tõenäoliselt rahaliselt üle jõu. Nüüd otsime väiksemat kodulähedast lastehoidu, kus oleks nii 5-10 last. Minu küsimus on, kas oleks mõistlik lisaks lastehoiule ka 1-2 päeva nädalas kasutada ikkagi lapsehoidjat? Või tähendaks see hoopis seda, et laps peab kahe suure muutusega harjuma - esiteks inimestega lastehoius ja teiseks veel lapsehoidjaga? Ehk siis, kas sellises olukorras oleks lapsehoidjal üldse mõtet? Kahjuks ei saa me mehega kumbki regulaarselt ka vabu päevi võtta, et lastele lasteaiavabu päevi pakkuda, kuigi loodetavasti paar päeva kuus mängib ikka välja, vähemalt poolikuid päevi lubada. Kui pikalt enne peaks last harjutama hakkama? Laps ise on ka suhteliselt tagasihoidlik võõras keskkonnas, tal võtab nö soojenemine ikka aega, kuigi lähedaste hoidjatega (vanavanematega) on ilusti harjunud.
Aitäh!
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 27.11.2016 kell 22:59
Olete otsustanud, et teie poeg alustab 1,5 aastaselt lasteaiateed. Küsite, kas on mõistlik paar korda nädalas kasutada lapsehoidjat ja kui pikalt peaks last lasteaiaga harjutama.

1,5 aastase lapse maailm ei haaku veel kuidagi lasteaiaga. Lapse kõige olulisem vajadus on olla turvalises keskkonnas ja veeta aega koos oma vanematega või ühe vanemaga. Kui see ei ole võimalik ja laps tuleb panna lasteaeda, siis on ees oma lapse tundmaõppimise aeg. On pea võimatu ennustada, kas teie lapsele sobib harjutamiseks 1 või 2 kuud või pool aastat. Ise arvan, et mida pikem harjutusperiood, seda parem. Kui hoidja on inimene, kellel tekib lapsega hea kontakt, siis võib see stressi oluliselt vähendada. Samas võib olla ka vastupidi, et üks muutus tekitab lapses juba nii suure stressi, et järgmist muutust ta lihtsalt ei talu. Kui otsus on tehtud, siis tuleb lihtsalt olla avatud ja katsetada erinevaid võimalusi.

Lisaks:
Pakkuge lapsele nii palju lasteaiavabu päevi kui võimalik.
Peale lasteaiapäeva olge lapsega rohkem koos, hoidke temaga kontakti, ka kehalist kontakti. Autojuhtimine, söögitegemine, teleka ees või arvutis olemine ei kuulu siia hulka.
Jälgige muutusi lapse käitumises. Lapse haigused on tihti ülemäärase stressi tunnuseks.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!