Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: Lasteaed ja sõbrad

Kerlin
Külaline
Postitatud 25.11.2016 kell 14:34
Laps 3 aasta ja 4 kuune. Lasteaeda läks septembris ning kohal on saanud käia ca 3 nädalat kokku. Nüüd käis terve nädala lasteaias, esimestel päevadel kasvataja ütles ka,et mängib nii teistega kui omaette nii nagu peakski. Paar päeva käis jutt,et tal on sõber ( kindel tüdruk siis), nüüd tuli koju jutuga, et sõber ei taha temaga mängida ja et keegi temaga ei mänginud ( ainult siis konkreetselt 1 päeval) nagu tema.jutust aru sain siis ise ta mängima ei lähe.
Kuidas last lohutada v julgustada? Ise paistab üpris kurb tänase pärast olevat
Ütlesin, et ta ise siis järgmine kord.kedagi mängima kutsus, et muidu ei tea ka teised et ta nendega mängida tahab.
Kas sellist n.ö sõpruse teket ja mängimist võib olemuselt mõjutada ka see, et neil sega rühm kus temast vanemaid ainult 2 last, teised kõik väiksemad alates 1,5 aastasest.

Otseselt mures polegi aga sooviks teada kuidas last julgustada, et ta sõpru leiaks ja nendega mängiks.

Ette tänades,
Kerlin
Tiina Teska
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 27.11.2016 kell 22:07
Teie 3 a ja 4 kuune laps on käinud mõned nädalad lasteaias. Küsite, kuidas last julgustada, et ta endale sõpru leiaks.

Kui teie lapse mitmed kaaslased lasteaias on 1,5 aastased, võib mängimine nendega tõepoolest päris keeruline olla. Selles vanuses lapse arenguline fookus ei ole üldsegi mitte sõpradega mängimisel või sõprade leidmisel. Tegelikult tahaks pooleteisene olla veel kodus oma ema või isa juures. Lastehoius keskendub ta tõenäoliselt pigem täiskasvanule ja võimalusel otsib temaga kontakti. Sõpruse teema muutub aktuaalsemaks mõned aastad hiljem. Isegi 4 ja poole aastane laps ei ole veel suur sõprade tekitaja. Ta kipub hoopis häbelik olema. Kuna lapsel areneb selles vanuses kujutlusvõime väga hoogsalt, siis võib juhtuda, et lapsel tekib tõrge uute olukordade või uute inimeste ees.

Kõige rohkem õpib laps alati oma lähedaste poolt etteantud mudeli ja näidete alusel. Laps näeb, kuuleb ja paneb tähele, kuidas vanemad omavahel suhtlevad, kuidas naabritägiga räägivad, kuidas vanavanematega arvamusi vahetavad jne. Lisaks saab koos lapsega näiteks mänguloomadega mängides arutada, kuidas need loomakesed mängult oma elu elavad, mida mõtlevad, kes on jutukas ja kellele meeldivad kasvõi kollased kummikud ning kellele meeldib väga sõpradega mängida vms. Laps saab katsetada neid tekkinud kogemusi oma lasteaia suhtlussituatsioonides. Lisaks saab laps koos teiega uuesti läbi mängida lasteaias ettetulnud olukordi.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!