Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: Lasteaia koht

Kai
Külaline
Postitatud 24.10.2016 kell 16:58
Tere.
Minul on selline mure, et kuidas seletada 4a lapsele, et lasteaial ei ole pakkuda talle kohta ja peab aasta veel kodus olema. Laps tahab meeletult minna lasteaeda ja iga päev küsib miks tema ei saa minna, õues käies näeb, et teised ju saavad ja miks tema ei mahu. Laps muutub kohe väga kurvaks.
Annika Promet
Psühholoog
Postitatud 26.10.2016 kell 09:34
Teie laps soovib väga lasteaeda minna, kuid kahjuks ei õnnestunud sellel aastal lasteaiakohta saada. On täiesti loomulik, et laps tunneb sellises olukorras kurbuse ja pettumuse tunnet. Teie saate neid tundeid lapsele tagasi peegeldada, näidata välja mõistmist ja toetamist. Usun, et olete seda kindlasti juba teinud, kuid proovige lapsele tema vanust arvestades selgitada, kuidas lasteaiajärjekorra süsteem toimib. Tooge välja, et aeg-ajalt jäävad paraku osad lapsed kohast ilma ning tema ise ei ole selles kuidagi süüdi. Püüdke leida huvitavaid tegevusi, millega päevi sisustada. Üksindustunde vähendamiseks oleks hea leida võimalusi teiste lastega mängimiseks (näiteks sugulased ja sõbrad, huvialaringid). Aeg-ajalt võib muidugi proovida ka kohalikult omavalitsuselt uurida, kas ehk ei ole tekkinud vaba kohta.

Tasub tähele panna ka lapsevanema enda meeleseisundit ja tundeid seoses lasteaiakohast ilma jäämisega. On mõistetav, kui tunnete ka ise pettumuse tunnet. Lapsed tunnetavad kergesti vanemate meeleolu ja muutuvad ise sellest tulenevalt ärevamaks. Seega püüdke ka enda meeleolu silmas pidada ja selle eest hoolitseda.

Jõudu ja jaksu teile!
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!