Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: Koolilaps, keda klassijuhataja "pragab"

Kats
Külaline
Postitatud 20.09.2016 kell 15:12
Tere!
Mul tütar on 1 klassis, käinud alles alla kuu koolis ( ta on 7a) ja täna helistas juba klassijuhataja, et laps ei tunne reegleid ja täida neid ja on hooletu, ei õpi hoolsalt ja ei keskendu jne ( vihje - tehke kodus ometi temaga midagi!). Ühesõnaga minu laps ei ole üldse kooli oodatud? Mul tütar sai julguse minna üksi koju bussiga ja kirjutasin ka päevikusse, et võib minna kui soovib peale tunde koju, kuid kuna on kirjas pikapäevarühmas peab sinna ka teavitama ( laps tuulepea, unustas ära muidugi..) ja siis hakkas tulema igalt poolt kõnesid tööle, et laps on kadunud ja laps ikka ei tee nii nagu eeldatakse jne. Hetkel tunnen, et minu tütart nagu peetaksegi selliseks lapseks, kes ei sobitu teistega, pandi istuma mujale ja et ei suuda midagi teha korrektselt ja ei oska nii seda kui toda. Hetkel tean, et pean hakkama kirjutama valdusi ja teateid kooli, et mis kell ja kuhu laps võib minna, koolis ju vastutavad õpetajad laste eest. Kuidas ma saan lahendada probleemi nii, et tütar tunneb end koolis hästi ja turvaliselt, mitte et kuri õpetaja jälle riidles jm.
Hedy Laidre
Perenõustaja
Postitatud 21.09.2016 kell 12:12
Teil on tütar, kes on käinud alla kuu aja esimeses klassis ning tänaseks päevaks on esile kerkinud mitmeid probleeme. Te sooviksite teada, kuidas lahendada neid probleeme nii, et see teie tütre rõõmu kooli vastu ei vähendaks.

Kooliminek on suur muutuste aeg ning lapsed kohanevad uute olukordadega erinevalt. Alles esimene kuu on käsil ning reeglite õppimine ning õppima õppimine võtabki lastel erinevalt aega. Ühelt poolt on ju tore, et kool reageerib ning teavitab teid probleemidest, kuid teiseltpoolt võiksid need probleemid olla konkreetsemalt sõnastatud, et nendega saaks tegeleda. Lapsevanem saab aidata lapsel üle korrata kooli reegleid, kui teil on need olemas või kooli kodulehekülje pealt leitavad. Te võite klassijuhata käest üle küsida, milliste konkreetsete reeglite täitmisega tal kõige enam probleeme on ning sellest oma lapsega rääkida. Võiksite uurida, mida peab õpetaja silmas hooletu/ei õpi hoolsalt all. Kui te olete vastuse nendele küsimustele saanud, siis on hea kodus neid oskusi treenima hakata. Juhul, kui tegu on keskendumisraskustega, siis selleks on omad abistavad nipid, mida lapse õppimise puhul võiks kasutada. Näiteks kõige tavalisemad nipid on - laps istub esimeses pingis üksi või rahuliku pinginaabriga, laua peal on ainult vajalikud asjad, õpetaja pöördub lapse poole tema nime pidi, et tuletada talle meelde, mis ta tegema pidi jne. Küsiga õpetajalt, millal ja mismoodi need keskenudmisraskused teie lapsel esinevad ning mida on õpetaja ise selleks teinud, et teie last aidata. Usun, et klassijuhataja võis teile helistades olla emotsionaalne ning mures teie lapse "kadumise" pärast. Kui inimesed on emotsionaalsed ning natuke ka hirmunud, siis võibki kõik tunduda ühtemoodi halb, mistõttu on hästi oluline probleeme täpsustada. Õnneks läks kõik hästi ning laps jõudis kenasti koju.

Iga lapsevanema jaoks on raske kuulata/lugeda, et tema laps on hooletu ja ei õpi hoolsalt. Me kõik soovime ju oma lastele parimat. Sellele vaatamata on vaja nende probleemidega tegelema hakata ning koostöö klassijuhataja ja pere vahel on väga oluline. Usun, et klassijuhataja on teil väga tragi, et leiab aega kirjutada ja helistada. Omaltpoolt võite uurida, kas tal on aega, et teiega ka kohtuda. Seda muidugi sel juhul, kui teie selleks valmis olete. Silmast silma rääkides ei teki üleliigseid muremõtteid ning usun, et ka teie kahtlused selles vallas, et laps pole kooli oodatud, kaovad. Mida kiiremini probleemidega tegelema hakatakse, seda parem lapsele. Kui te ise suhtute antud olukorda rahulikult ning olete valmis õpetajaga rohkem vestlema, et välja selgitada, mida kodus saaks lapse abistamise jaoks ära teha, siis usun, et teie laps tunnebki ennast koolis hästi.


Soovin teile jõudu ja jaksu kooliga kohanemiseks!

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!