Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: Lõunauni lasteaias

Mures ema
Külaline
Postitatud 19.09.2016 kell 21:46
Tere!

Laps on sõimes käinud u 1 kuu, 2-3 korda nädalas. Lõunauni ei taha aga kuidagi õnnestuda. Une eel pidi laps olema natuke nutune, vahel ei taha voodis olla, aga kui uinub siis magab rahulikult 1,5-2h. Õpetajate sõnul pidi see olema raske ja segama teisi lapsi. Nende soovitusel tuleks laps lõunast koju tuua või siis ise käia magama panemas (kahjuks käivad vanema ju tavaliselt tööl ja see pole võimalik). Täna pakuti välja neutraalse inimese ekspert hinnangut. Kas oskate seda lahti seletada, mis sellega kaasneb, mida võib see kaasa tuua, millised võivad olla tagajärjed?
Hedy Laidre
Perenõustaja
Postitatud 21.09.2016 kell 09:17
Kirjutasite, et sooviksite teada, mida tähendab eksperdi hinnang lapsele. Mitmed lasteaiad teevad koostööd erinevate spetsialistidega, sh tervishoiutöötaja, psühholoog, sotsiaalepedagoog, lastekaitsespetsialst jne. Samuti on olemas Rajaleidja õppenõustamiskeskus, kus töötavad erinevad spetsialistid, kes nõustavad tasuta eelkooliealisi lapsi. Selle kohta saate lähemalt lugeda siit:
http://www.rajaleidja.ee/oppenoustamisteenused-2/
Soovitan teil kindlasti välja selgitada, millist eksperti kaasatakse just teie lapse puhul ning omaltpoolt on teil õigus küsida, mis selle tegevuse eesmärk on. Eksperdiga on teil alati võimalus tuttavaks saada ning oma muredest ka ise lähemalt rääkida, sest eksperdid vajavad oma hinnangute andmiseks erinevate osapoolte arvamusi (pedagoogid, laps, lapsevanemad).

Lisan veel koolieelse lasteasutuse seaduse, kus saate üle lugeda lapsevanema õiguste ning õppe-ja kasvatuskorralduse kohta üldisemalt. Infoga saate lähemalt tutvuda sellel aadressil: https://www.riigiteataja.ee/akt/114032011006

Olete kirjutanud korduvalt probleemist, mis puudutab lapse uneaega lasteaias. Seetõttu soovitaksin teil pöörduda perekeskuse nõustajate poole, et koos leida teile sobivaid lahendusi antud probleemidele. Kontaktid leiate siit: http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/

Soovin teile julgust ja edukaid läbirääkimisi lasteasutusega!

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!