Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: Laps isa juures.

Juta
Külaline
Postitatud 18.09.2015 kell 08:01
Tere
Paar aastat tagasi otsustasime kolida soome. Kuna vanem tütar ei soovinud sõprade pärast kaasa tulla siis tegime otsuse et ta läheb isa juurde elama.
Kuna kohus oli mõistnud kunagi hooldusõiguse minule siis kirjutasin täiturile ja loobusin elatisest. kogu selle aja kui soomes elasin.töötasin tundsin huvi lapse käekäigu yle.. kandsin ka isale vabatahtlikult elatist. kooli elu hakkas allamäge minema. isal pole aega lapsega tegeleda.. hinded on halvad. plika hulgub linnas ringi ja ei huvitu hinnetest.. nyyd olen juba aasta aega tagasi eestis..tunnen väga huvi kuidas lapsel koolis läheb. .saan sealtpoolt vaid sõimu et läksid soome ja lapse jätsid maha.. kuid meil oli isaga kokkulepe et laps ei taha ise soome tulla. tahangi teada mis õigused on mul lapse suhtes. kuna kohtuotsus ikka on jõus . laps on kyll juba 14 kuid ikkagit.. tahaks et lapsel oleks kooli asjad korras.. need hulkumised lõppeksid... kas mul on õigus nõuda et laps elaks uuesti minu juures. kuna kohtuotsusega kunagi määrati lapse hooldusõigus minule. ja näen et kui ta jääb veel isa juurde siis ei kasva sealt midagi head...
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 19.09.2015 kell 09:39
Kui kohtu kaudu on hooldusõigus määratud teile, siis kasutage oma õigust. Kohtulik otsus tähendab seda, et teil on õigus ja ka kohustus tagada lapse normaalseks arenguks vajalikud kasvutingimused (söök, katus pea kohal, emotsionaalne tugi, materiaalne tugi), kohtulikud otsused võivad olla ka erinevad, kuid reeglina kaasneb hooldusõiguse mõistmisega ühele vanemale ka selle vanema õigus otsustada lapse elukoha, vara ja igapäevase elu-olu suunamise üle. Seaduse silmis on laps laps kuni saab 18. Parim oleks, kui saate lapse isaga asjad selgemaks rääkida ja kokkuleppeid teha. Laps, kes hulgub ja ei õpi, on hädas, ta vajab oma vanemate abi, tähelepanu ja hoolt, seesuguses olukorras on väga suur oht riskikäitumistele. Kui te isaga kokkuleppele ei saa, on võimalus pöörduda lastekaitsesse, kes neutraalse vahendajana võib aidata teil lapse isaga kokkulepetele jõuda.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!