Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: Lapsel koolis hirm pikapäevarühma minnes!!!

Kati
Külaline
Postitatud 28.11.2006 kell 11:40
Nimelt läks minu tütar sel sügisel 1. klassi. Alguses polnud probleemi kuna käisime ise lapsel koolis järgi, et ta harjuks kõige enne kooliga ja oma klassikaaslastega aga tegin vist valest, sest meil oli kindel plaan, et laps hakkab koju tulema lõunase bussiga. Bussi pela tulemisega nagu probleemi ei ole aga just see kui peab peale tunde paariks tunniks pikapäevarühma minema. Iga õhtu on meil nutt lahti, et ma ei taha minna jne. Küll oleme sellest rääkinud mis ei meeldi ja kas keegi kiusab. Oleme teda ka kiitnud kui ta on tublisti hakkama saanud isegi tema õpetajaga oleme rääkinud sel teemal, sest tal on vahel ka koolis nutt peale tulnud. Siis oleme proovinud teda motiveerida. Suurim soov on tal saada oma telefon ,nii me siis ütlesimegi, et kui oled tubli siis ehk jõuluvana ka toob. Aga mingit abi sellest pole olnud jätkab samas vaimus. Ei tea kus oleme selle vea teinud??
Kadri Järv-Mändoja
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 28.11.2006 kell 19:35
Tere Kati!
Teie kirja lugedes tahaks lisaks küsida, millal laps nutusemaks muutus? Kas nuttu oli enne pikka päeva jäämist ka?

Esimene klass on enamikele lastele keeruline aeg. Peab kohanema nii mitmete asjadega. Siis võib ka juhtuda, et laps on koolis nutusem ja ei taha muutusi. Pikapäevarühma jäämine võib olla üks muutus, millega laps peab veidi kauem kohanema.

Juhul, kui asi on kohanemises, siis saab õpetaja väga palju ära teha, et last julgustada ja meelitada. Leppige õpetajaga kokku, et ta pööraks lapsele pikapäevarühmas alguses veidi rohkem tähelepanu. Küllap juba õpetaja teab, kuidas seda tehaSmile

Kui laps õhtul aga nutab ja on ärev, siis tema rahustamiseks on hea kasutada aktiivset kuulamist ehk siis "peegeldada" lihtsalt lapsele tema tundeid. Näiteks"Sa karda kooli jääda", "Sa muretsed", "Sa oled kurb". Ei ole vaja hakata küsitlema ega seletama, miks laps peaks pikka päeva jääma. Rahunemisest võib piisata vaid sellest, kui annate märku, et saate lapse tunnetest aru.

Võimalik on ka see, et pikas päevas on lapsi, kes on teistest klassidest või siis on seal midagi ehmatavat juhtunud (piisab ka pisikesest asjast, mis ei ole läinud nii nagu laps on oodanud- näiteks ei olnud lapse kohale jõudes kedagi klassis jne). Neid asju saab selgitada, kui pikapäeva õpetajaga rääkida.

Edu,
Kadri Järv


Postitus muudetud Kadri Järv poolt.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (7)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!