Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Kool ja lasteaed :: hüpperaktiivne laps

meka
Külaline
Postitatud 12.09.2005 kell 19:20
mida teha kui laps ei taha õppida , rääkimatta kooli minekust. pea lõikab küll kuid tahtmist pole üldse. puiatu juba paistab ,kuid ei taha ju oma last nii lihtsalt sinna saata. kellel on puiatu kohta infot, kogemust,võiks vastata.
Rita
Külaline
Postitatud 13.09.2005 kell 16:33
Kui vana su laps? Kindlasti on teatud vanuses lihtsalt raske keskenduda. Meie oma hinded langesid vahemikus 13-15 alla igasugu arvestust. Lihtsalt kool ei olnud tema jaoks prioriteet, siis ärkas, et oh nüüd võiks õppida. See muidugi ei tähenda, et ah ignoreeri probleemi, küll see üle läheb. Mis poiss ise ütleb oma tegemiste kohta? Puiatu on ikka väga viimane variant minu arvates enne peaks proovima teisi võimalikke variante.
Suller
Külaline
Postitatud 13.09.2005 kell 16:52
Kas sa psühholoogi juures lapsega oled käinud? Alati ei pruugi olla tegemist hüperaktiivsusega, vaid probleemid hoopis mujal. Ja isegi kui tegemist on hüpikuga, siis seda enam oleks vaja nõustaja arvamust. Kool sageli on see, kes ähvardab igale poole saata ja välja visata. Samas paljud neist ei tegele probleemiga, vaid püüavad sellest lihtsalt lahti saada. Mina arvan küll, et proovi veel ja ära kaota usku. Samas kindlasti ei ole Puiatu mingi hirmus koht, käivad seal ju teisedki lapsed aga lapse internaati panek ikka väga viimane variant!
Kadri Järv-Mändoja
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 14.09.2005 kell 17:29
Lapse probleemse käitumise taga on ikkagi lapse mure. Puiatu Erikooli saatmine on aga kõige viimasem väljapääs. Ennem tuleks leida, mis on probleemse käitumise tegelik põhjus ja asuda lahendusi otsima muul moel. Seda eriti siis, kui lapsel on koduseid, kes temast veel hoolivad.

Kindlasti pöörduge psühholoogi poole (kui Te seda juba teinud ei ole). Psühholoog peab aitama poisil ennast avada ja selgitada, mis toimub, miks laps koolis ei taha käia, kas koolis midagi vastumeelset jne. Selleks vaja kannatlikkust. Ühest külastusest psüholoogi juurde ei piisa. Ja kui lõpuks käidud mitu korda, aga ikka ei mingit muutust, siis otsige uus psühholoog.

Teie kirjast saan aru, et kodune tugi on lapsel olemas. Kui nii, siis pole halb mõte pereteraapiast abi otsimine. Suhted kodustega on määrava tähtsusega. Kui suhted on mingil hetkel sassi läinud, siis omal jõududel neid siluda on raske - hädavajalik on spetsialisti nõuanne.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!