Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lastevahelised tülid :: Väiksema õe riiete lõikumine ja lõõmine ja tõukamine.

Peeter
Külaline
Postitatud 15.02.2012 kell 11:24
Tänan,et vastasite.Mull sai vähemalt selgemaks,et see riiete lõikumine ja löömine on brobleem.Mina võtsin seda,kui häiret kuna olin lugenud selle kohta.

F91.0 Perekonnas avalduvad käitumishäired
Sellesse rubriiki kuuluvad käitumishäired, mis avalduvad düssotsiaalsusena ja agressiivsusena (mis ei ole üksnes trotslikkus, väljakutsuv ja tõrges käitumine) kas ainuüksi või peaaegu täielikult vaid koduses ringis ja/või vastastikustes suhetes perekonnaliikmetega või koduhoidjaga:
- võib esineda kodust varastamist;
- destruktiivses käitumine, mis on samuti suunatud mõne kindla pereliikme vastu (õdede-vendade mänguasjade lõhkumine, riiete katkikäristamine, kodu sisustuse rikkumine, vaipade lõikumine, hinnaliste esemete purustamine);
- vägivald pereliikmete suhtes, tahtlik süütamine kodus jms.
- lapse sotsiaalne suhtlemine väljaspool perekonnaringi on normaalsetes piirides.
Enamasti tekivad spetsiifilised käitumishäired olulistest konfliktidest suhtlemisel ühe või mitme perekonnaliikmega. Mõnel juhul on selleks konflikt uue kasuvanemaga.

Kui ma olen aga püüdnud laste emaga rääkida,et see 6 aastase käitumine pole õige ja ta võiks spetsialistide poole pöörduda siis ta eitab kõike ja ei näe selles probleemi.Mina olen eelkõige mures oma lapse pärast ja ma ei tea,kui halvasti see möjub minu lapsele.Samas on mull ka 6 aastasest kahju.
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 15.02.2012 kell 12:30
Näen, et olete püüdnud probleemi uurida, lugenud mitmeid materjale jne. Siiski pole suuremat vahet, kuidas me kujunenud olukorda nimetame (probleem, häire, mure vms), oluline on näha, milliste sündmuste, käitumiste, olukordade, inimeste, suhtumiste jne koosmõju on viinud antud tulemuseni. Kui me seda mõistame, saame eemaldada või muuta käitumisi, mis lapsele mõjuvad teie poolt kirjeldatud moel ning rohkendada neid käitumisi, mis olukorda normaliseerivad. Selleks on vaja vanematevahelist koostööd. Kui teil õnnestub taastada side laste emaga, temaga kokkuleppeid sõlmida laste eest hoolitsemise ja nende kasvatamise viiside osas, siis see oleks juba suur samm edasi.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!