Tere
Olen oma 7 a last ikka gordoni järgi kasvatanud kuni saime diagnoosiks epilepsia. õnneks öine epilepsia. Küll aga sööb orfiril longi ning nüüd kogu õpitu lendas aknast välja. mul on tunne nagu rohud või haigus või mis iganes on minu lapsest teinud fuuria. Kord nutab lahinal siis aga on tundetu ja külm. ta ei kuula kui räägin ta ei arvesta enam teistega ning kõige tähtsam on tema. või on 7 a selline jube üleminek?
Aidake
Tänan
Saan aru, et mingil põhjusel, kas rohust või millestki muust, on teie lapse käitumine muutunud tundmatuseni ning hoolimata suhtlemisoskuste olemasolust tunnete end hetkel abitu ja murelikuna. Tavaliselt muudab ühe pereliikme haigus kogu pere tavapärast rutiini ning tekitab kõigis paratamatult stressi. Igal haigusel on oma spetsiifiline mõju ning samuti on rohtudel kõrvalmõjud, mida ei oska alati ette arvata. Tundub, et teie laps on ka ise suures segaduses, kuna emotsioonid kõiguvad, mis omakorda mõjutab ju ka suhteid teiega. Tõenäoliselt tähendab haigus ka lapsele muutusi ja segadust.
Kui te vähegi vajate, siis võite pöörduda meie nõustajate poole, et arutada koos, kuidas oleks kõige tõhusam peres ja suhetes taas tasakaal saavutada ning pingeid vähendada. Kuna teil on Gordoni perekooli oskused olemas, siis on ehk lihtsam koos nõustajaga otsida, kuidas praeguses olukorras neid samu oskusi kasutada. Kindlasti tasub ka raviarstiga haiguse ja rohu kõrvalmõjudest rääkida. On täiesti arusaadav, et ootamatu diagnoosiga harjumine on perele väga keeruline. Seetõttu on eriti hea, kui leiaksite võimaluse ennast toetada nõustaja poole pöördumisega.
Lapse tugevate tunnete korral on kõige suuremaks abiks, kui pakute lapsele mõistvat ruumi kuulamise ja tema tunnete peegeldamise abil. Selleks, et suudaksite jääda rahulikuks ja empaatiliseks, on vaja teil endal olla piisavalt puhanud ja rahulik. Seega on eriti oluline, et küsiksite endalt, millist toetust te ise hetkel vajate ja kes saaks teile abiks olla. Mis täidab teie tassi? Mis teid rõõmustab? Kes võiks teile abiks olla? Kuigi lapse haigus võib nõuda teilt palju tähelepanu, on vaja leida aega ja võimalust, et hoolitseda enda ja oma paarisuhte eest. Hea ja lähedane paarisuhe toidab emotsionaalselt vanemaid ja kõik lapsed ning eriti mingit haigust põdevad lapsed vajavad võimalikult rõõmsaid ja rahulolevaid vanemaid. Vanemad jaksavad siis, kui nende vajadused on rahuldatud.
Seega uue olukorraga harjumisel on hea otsida nii palju toetust, kui vähegi oskate leida. Abiks võivad olla arstid ja nõustajad oma oskuste ja teadmistega ning sõbrad ja sugulased erinevatel viisidel. Iga muutus toob endaga kaasa pinget ja kohanemise vajadust. Lapse haigusest teada saamine võib aga hirmutada nii last ennast kui ka pereliikmeid. Mitmed unistused võivad olla hirmudest varjutatud ning teadmatus tekitada segadust. Gordoni perekooli oskused on antud olukorras eriti heaks abiliseks, kuid kui need ei toimi nii nagu enne, siis võite küsida siit uuesti või pöörduda meie nõustajate poole.